Kreuzigerův tým válí. Na Etně byl první Chaves, novým lídrem Gira je Yates

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

V šesté etapě cyklistického Gira d'Italia s cílem na Etně ukázali svou sílu jezdci australské stáje Mitchelton-Scott. Po 164 kilometrech zvítězil Kolumbijec Esteban Chaves, na kterého se v samém závěru náročného stoupání dotáhl Brit Simon Yates a díky druhému místu se dostal do čela průběžného pořadí.

Týmový kolega obou nejlepších závodníků dnešního dne Roman Kreuziger obsadil v etapě 37. místo. Na Chavese nabral ztrátu přes pět minut. Jan Hirt na 91. pozici zaostal za vítězem o 17:10 minuty a Zdeněk Štybar skončil na 111. příčce s mankem téměř 20 minut.

Yates vede Giro o 16 sekund před obhájcem prvenství Nizozemcem Tomem Dumoulinem, který udržel druhou příčku. Na třetí pozici se posunul Chaves, který zaostává o 26 sekund.

Do první desítky se posunul favorizovaný Brit Christopher Froome, který přijel v první skupině pronásledovatelů 26 sekund za Chavesem. V celkovém pořadí figuruje loňský šampion Tour de France a Vuelty na osmém místě s odstupem 1:10 minuty na Yatese.

V pátek absolvuje peloton rovinatou etapu z Pizza do Praia a Mare dlouhou 159 km.