Osmou etapu Gira vyhrál Ekvádorec Carapaz, v čele zůstává Yates

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
Draft NFL bude honbou na quarterbacky, můžou být hvězdy i propadáky

Osmou etapu cyklistického Gira d'Italia vyhrál díky úspěšnému nástupu v závěrečných kilometrech Ekvádorec Richard Carapaz. Před hlavním polem dorazil do cíle po 209 kilometrech o sedm sekund dříve. Nadále vede Brit Simon Yates, celkové pořadí se příliš nezměnilo ani na dalších místech. Nejlepší z trojice Čechů dojel čtyřicátý Jan Hirt.

Carapaz, jenž vede pořadí jezdců do 25 let, nastoupil v závěrečném táhlém stoupání necelé dva kilometry před cílem a slavil první etapové prvenství na Grand Tour. V čele hlavní skupiny dojel Ital Davide Formolo, třetí skončil Francouz Thibaut Pinot, který se díky čtyřsekundové bonifikaci posunul na průběžnou čtvrtou příčku.

Yates byl pátý a v celkovém pořadí si před druhým Nizozemcem a obhájcem prvenství Tomem Dumoulinem udržel náskok 16 sekund. Třetí je o dalších deset sekund zpět Kolumbijec Esteban Chaves. Roman Kreuziger nabral více než dvouminutovou ztrátu a celkově je 33. Zdeněk Štybar dojel přes čtvrt hodiny za vítězem.