Valverde urval první zlato z MS! Sagan odpadl, Kreuziger byl šestý | iSport.cz
30. září 2018 • 16:45

Valverde urval první zlato z MS! Sagan odpadl, Kreuziger byl šestý

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Byla penalta proti Slavii zářez, nebo sudí neměli jinou možnost?
Palát chce pohár přivést do Čech. Jak prožíval bublinu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Drama až do cíle, ve kterém byli vidět i Češi. Vítězem náročného hromadného závodu na MS v cyklistice se stal Alejandro Valverde, který ve spurtu předstihl Michaela Woodse a Romaina Bardeta a mohl se radovat ze svého prvního titulu mistra světa. Skončilo tak tříleté kralování slovenské hvězdy Petra Sagana, který závod nedokončil. Na čele 258,5 kilometru dlouhého závodu byl dlouho vidět i Karel Hník, únik větší skupiny jezdců ale úspěch nepřinesl. V cíli byl nejlepší z Čechů Roman Kreuziger, který dojel na skvělém šestém místě a postaral se tak o nejlepší výsledek v samostatné historii České republiky.O medailistech se rozhodlo až v závěrečném spurtu skupinky čtyř uprchlíků. Valverde oslavil premiérový zisk duhového trikotu před Romainem Bardetem z Francie, pro bronz si dojel Kanaďan Michael Woods. Stříbrný muž z časovky jednotlivců Tom Dumoulin, který se na vedoucí trojici dotáhl necelé dva kilometry před cílem 260 km dlouhé trasy, vyšel tentokrát naprázdno.

Lídr šestičlenné české sestavy Kreuziger přivedl do cíle první skupinu pronásledovatelů. Juniorský mistr světa z roku 2004 na vítěze ztratil 43 sekund. Jan Hirt dojel sedmnáctý s odstupem 1:21 minuty.

Alejandro Valverde se raduje ze své zlaté medaile na mistrovství světa
Alejandro Valverde se raduje ze své zlaté medaile na mistrovství světa

Zpočátku poklidné dění rozvířil pouze brzký únik jedenáctičlenné skupiny, v níž zastupoval české barvy aktivní Karel Hník. Uprchlíci si sice vybudovali náskok sahající až k 18 minutám, nicméně na velmi dlouhé trati s devíti náročnými stoupáními bylo zřejmé, že peloton má vše pod kontrolou.

Skupina se postupně ztenčila pouze na Dána Kaspera Asgreena a Nora Vegarda Stakea Laengena, kteří byli dostiženi 22 km před cílem. Chvilku nato zkusil vyrazit na zteč Michael Valgren. Do výstupu na Höll - stoupání s maximem 28 procent - najížděl Dán s půlminutovým náskokem, francouzští reprezentanti v čele pelotonu mu ale únik neumožnili.

V nejprudší pasáži zaútočil Woods a jeho nástup zachytili pouze Valverde s Bardetem. Později se na ně dotáhl ještě Dumoulin. Ital Gianni Moscon, který se rovněž snažil čelo dojet, měl nakonec na pátém místě manko 13 sekund.

Mistrovství světa v silniční cyklistice v Innsbrucku:
Silniční závod - Muži elite (258 km):
1. Valverde (Šp.) 6:46:41, 2. Bardet (Fr.), 3. Woods (Kan.), 4. Dumoulin (Niz.) všichni stejný čas, 5. Moscon (It.) -13, 6. Kreuziger (ČR), 7. Valgren Andersen (Dán.), 8. Alaphilippe, 9. Pinot (oba Fr.), 10. Costa (Portug.) všichni -43, ...17. Hirt -1:21, Hník, Štybar, Černý, Kukrle (všichni ČR) všichni nedokončili.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud