Úspěšná stáj Sky už zná nového majitele. Boháč jí nechá změnit jméno | iSport.cz
19. března 2019 • 17:43

Úspěšná stáj Sky už zná nového majitele. Boháč jí nechá změnit jméno

Jim Ratcliffe jako majitel společnosti Ineos přebírá cyklistickou stáj Sky
TOP VIDEA
S takovým protivníkem jako Slavia jsem se ještě nesetkal, divil se Sarri S takovým protivníkem jako Slavia jsem se ještě nesetkal, divil se Sarri
Pešán káral disciplínu Bílých Tygrů: Příště už nesmíme trapně faulovat! Pešán káral disciplínu Bílých Tygrů: Příště už nesmíme trapně faulovat!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Úspěšný cyklistický tým Sky převezme 1. května chemická společnost Ineos, kterou vlastní nejbohatší Brit Jim Ratcliffe. Stáj se přejmenuje na Ineos a pod tímto názvem si odbude debut den po oficiálním převzetí na závodě Kolem Yorkshiru.Ineos je největší soukromou firmou v Británii, zaměstnává přes 17 tisíc lidí. Ratcliffeův majetek podle loňského žebříčku Sunday Times činí 21 miliard liber.

Tým Sky vznikl v lednu 2010 s cílem mít prvního britského vítěze Tour de France. O dva roky později jej dokázal naplnit Bradley Wiggins. Na jeho úspěchy pak navázal Chris Froome, který Tour vyhrál čtyřikrát (2013, 2015, 2016, 2017). Dominanci jezdců Sky loni prodloužil Geraint Thomas. Froome navíc vyhrál i Vueltu a Giro d'Italia.

Loni v prosinci televizní společnost Sky oznámila, že své angažmá v týmu ukončí. Nový vlastník převezme všechny závazky Sky k jezdcům a dalším zaměstnancům.

"Dnešní oznámení je skvělou zprávou pro tým, cyklistické fanoušky i celý sport. Končí tím nejistota v týmu a rychlost, s jakou k tomu došlo, symbolizuje velkou důvěru v naši budoucnost. Tohle je začátek mimořádně vzrušující nové kapitoly pro nás všechny jako týmu Ineos," uvedl zakladatel týmu a jeho jediný dosavadní šéf Dave Brailsford.

Témata:  sport, cyklistika, Sky, Ineos
 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud