Víc týmů se šancí na Super Bowl. V NFL přibudou zápasy i peníze | iSport.cz
15. března 2020 • 21:04

Víc týmů se šancí na Super Bowl. V NFL přibudou zápasy i peníze

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
INSIDER: Kanga? Větší chyba se nemohla stát. Holeš možná vystřízliví
TOP MOMENTY KOLA: Démon Kolář, Horváthova premiéra nebo vynalézaví fanoušci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Od nadcházející sezony zámořské ligy amerického fotbalu NFL bude hrát play off čtrnáct týmů místo dosavadních dvanácti. Rozšíření vyřazovací části obsahuje nová kolektivní smlouva, kterou dnes odsouhlasili hráči. Majitelé klubů díky ní mají navíc od roku 2021 možnost prodloužit základní část ze současných 16 na 17 zápasů.„Těší nás, že hráči hlasovali pro návrh nové kolektivní smlouvy, která přinese významné výhody všem současným i bývalým hráčům, zvyšuje počet pracovních míst, zajišťuje neustálý pokrok v oblasti bezpečnosti hráčů a fanouškům přináší stále víc a lepší fotbal,“ řekl komisionář NFL Roger Goodell.

Hráči se mohou těšit na lepší smlouvy. Platový strop v nejbohatší sportovní lize světa se zvýší podle médií na zhruba 198 milionů dolarů. Loni mohly kluby vynaložit na platy hráčů maximálně 188 milionů dolarů.

Přidání jednoho zápasu v základní části pro každý z 32 týmů bylo palčivým tématem, někteří hráči to označovali za hazard se zdravím.

Nová kolektivní smlouva platí do roku 2030. V pořadí 101. sezona NFL odstartuje 10. září.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud