Spory stranou. New Yorku pomáhají respirátory od Patriots, velkého rivala v NFL | iSport.cz
4. dubna 2020 • 11:41

Spory stranou. New Yorku pomáhají respirátory od Patriots, velkého rivala v NFL

Autor: nit
Vstoupit do diskuse
0
Boeing 767 letěl do Pekingu s povolením čínské vlády a vrátil se s 1,7 milionu respirátorů typu N95. Krafta to stálo dva miliony dolarů.
TOP VIDEA
INSIDER: Kanga? Větší chyba se nemohla stát. Holeš možná vystřízliví
TOP MOMENTY KOLA: Démon Kolář, Horváthova premiéra nebo vynalézaví fanoušci
VŠECHNA VIDEA ZDE

New England Patritots minulých dvacet let v NFL terorizovali New York, místo svého největšího historického soupeře. Teď jde ale rivalita stranou. Mocný majitel klubu Robert Kraft vypravil speciální letadlo do Číny pro 1,7 milionu respirátorů a 300 000 z nich věnoval těžce zkoušenému New Yorku.Kraft zorganizoval pomoc poté, co se guvernér státu Massachusetts Charlie Baker obrátil na jeho syna Jonathana, ředitele New England Patriots a zároveň je člena výboru Massachusettské všeobecné nemocnice v Bostonu.

„Měli jsme naše malé letadlo, které používáme pro náš tým, jež bylo ideální. Naše posádka asi letěla víc hodin, než by měla. Ale věděli jsme, jak důležité to bylo,“ uvedl Robert Kraft.

Boeing 767 letěl do Pekingu s povolením čínské vlády a vrátil se s 1,7 milionu respirátorů typu N95. Krafta to stálo dva miliony dolarů.

300 000 respirátorů pomůže New Yorku, což ocenil i Ed Anzalone, populární fanoušek rivalských New York Jets, který chodí na zápasy v hasičské přilbě a vysloužil si proto přezdívku hasič Ed.

„Nemám rád jeho tým. Nějaký čas nás porážejí. Ale Kraft je báječný chlapík a nejsem překvapen jeho činem. Moje nenávist vůči Patriots je reálná, ta se nemění. Ale tohle je úplně jiný zápas. Jde o lidstvo a o záchranu co nejvíc životů,“ uvedl Anzalone.

V tichosti New Yorku pomohl také Stehpon Marbury, bývalý basketbalista Knicks, který v současnosti trénuje v Pekingu. Marbury poté, co v Americe kvůli koronaviru zemřel jeho bratranec, pomohl zajistit dodávku deseti milionů respirátorů.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud