Volná cesta k Czech Bowlu! Hrát se bude, ale bez truchlících Lions | iSport.cz
14. července 2020 • 14:56

Volná cesta k Czech Bowlu! Hrát se bude, ale bez truchlících Lions

Autor: nit
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Juventus - Lyon 2:1. Ronaldo dal dva góly, stejně vypadl
SESTŘIH: Manchester City - Real Madrid 2:1. V hlavní roli Gabriel Jesus. Zidane a spol. končí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Následky koronavirové krize nezabrání, aby se letos v České lize amerického fotbalu bojovalo o Czech Bowl. Hrát se začne od poloviny srpna a křeslo obhájců titulu bude prázdné. Prague Lions, kteří nedávno tragicky přišli o generálního manažera Lukáše Bencalíka, do soutěže nezasáhnou. Vítězství v Czech Bowlu leží na talíři. V Česku dominantní klub Prague Black Panthers se soustředí na rakouskou ligu AFL a ani loňští čeští šampioni Prague Lions na startu nebudou. Klub nedávno zasáhla tragická smrt manažera Lukáše Bencalíka, ale vynechání letošní sezony avizoval už dlouho dopředu.„Po několika měsících rozprav s našimi hráči a ostatními členy programu jsme se rozhodli nezúčastnit se letošní seniorské sezony,” stojí v prohlášení Prague Lions na jejich webu.

Důvody jsou především zdraví a bezpečí hráčů a jejich rodin, fyzická připravenost hráčů pro letošní i následující sezonu i finanční situace. Lions se v letošní sezoně soustředí na mládež a přípravu na příští sezonu.

Další šanci tak mají Ostrava Steelers. Smolaři z posledních tří sezon by rádi konečně dosáhli na titul. Poslední tři sezony vždy skončili ve finálovém Czech Bowlu poraženi. Dvakrát od Prague Black Panthers, loni pak právě od Lions.

„Tým se plně připravuje na sezonu. Opět budeme pod velkým tlakem, protože snad každý čeká jen to jediné,” uvědomuje si tlak hrající manažer Steelers, Jan Klimeš. Ten stál v roce 2010 za znovuzaložením Steelers, kteří získali v roce 1997 mistrovský titul a krátce na to zanikli.

Generální manažer klubu amerického fotbalu Prague Lions Lukáš Bencalík zahynul při tragické nehodě v Praze
Generální manažer klubu amerického fotbalu Prague Lions Lukáš Bencalík zahynul při tragické nehodě v Praze

Steelers si ve vynucené pauze připsali historické první vítězství v elize, kterou pořádala Česká asociace amerického fotbalu. Nyní už se opět pod dohledem amerického trenéra Lonnie Hurseyho připravuje na cestu za titulem i z trávníků. Hursey nahradil v týmu hrajícího trenéra Garretta Griffetha, který byl u všech tří účastí Steelers ve finále.

Také na klíčové pozici quarterbacka počítají Steelers s původní posilou, Aaronem Ellisem. „Plán je stále stejný, měl by přiletět na začátku srpna,” potvrdil Klimeš.

Po odstoupení Lions doplní původní sedmičlennou sestavu týmů Prague Mustangs.

„Je to pro nás obrovská výzva a postavíme se jí čelem. Víme ale, že jsme jasný outsider,” uvědomuje si manažer Mustangs, Filip Kacerovský.

Letošní sezona Paddock ligy začne v polovině srpna. O titulu se pak rozhodne na přelomu října a listopadu.

Paddock liga 2020

Skupina Západ Skupina Východ
Pilsen Patriots Brno Alligators
Prague Mustangs Brno Sígrs
Ústí nad Labem Blades Ostrava Steelers
Vysočina Gladiators Přerov Mammoths

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud