6. února 2023 • 19:10

Český expert na NFL: Poločas Super Bowlu? Hvězdy zdarma, letos Rihanna

Autor: rou
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Sasínek Mäki a její cesta za snem: Už měsíc po porodu jsem běhala
Těm chytrým v Pardubicích může Červenka změnit život
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už se to blíží, v neděli vypukne největší svátek fanoušků amerického fotbalu. V Glendale se o Super Bowl utkají Kansas City Chiefs a Philadelphia Eagles. Těší se i Jan Štiegler, jeden z nejvýraznějších hráčů amerického fotbalu v Česku, dnes komentátor a moderátor. V České uličce probral s Michalem Hrdličkou NFL i třeba oblíbenou přestávkovou show Super Bowlu. Celou Českou uličku s Janem Štieglerem sledujte v pondělí od 21:30 na O2 TV Sport.„Je to byznys, roky dopředu jsou vyprodané všechny hotely, ceny přestřelené… Je to byznys v první řadě, a tak to je,“ přikyvuje někdejší hvězda Prague Black Panthers nad humbukem, který doprovází celý Super Bowl. Ale je to zážitek, který si nenechají ujít miliony lidí po celém světě. A přestávková  show? To je prostě unikát…

„V tom je prostě Super Bowl jiný. Ty největší hvězdy tam vystupují zadarmo, musí dokonce nadneseně řečeno trochu škemrat, jestli by tam mohly být,“ vyzdvihuje Štiegler. „Dr. Dre si dokonce platil celý ten ansámbl kolem sám, aby to opravdu byla ta show, na kterou nikdo nikdy nezapomene,“ vypichuje jednu zajímavost z minulého roku s tím, že letos bude hlavní hvězdou Rihanna. „Jen ještě neřekla, s kým se tam objeví,“ poznamenal komentátor.

V Super Bowlu podle Štieglera budou fanoušci moci sledovat ty nejlepší hráče z nejlepších. „V Americe je to národní sport a hraje ho v podstatě každý malý kluk nebo holka, co o to mají zájem. Na univerzitu, což je ta největší líheň pro NFL, tak tam jde nějakých 10 procent hráčů. A do NFL se dostanou opravdu jen ti nejlepší z nejlepších. Takže pokud na střední škole máte pocit, že jste hvězda svého týmu, a myslíte, že máte cestu do NFL vydlážděnou a budete vydělávat miliony, tak tam se dostane jedno procento hráčů…“ podotkl bývalý wide receiver Prague Black Panthers, který se zastavil i u aktuální otázky finanční gramotnosti.

„V NFL není u některých hráčů na dobré úrovni a pár let po konci kariéry, kdy vydělají miliony dolarů, tak končí v bankrotu, protože vůbec neví, jak zacházet s penězi. I když třeba projdou nějakým školením, tak neví, jak si založit účet v bance,“ konstatoval Jan Štiegler, který bude moderovat nedělní studio k Super Bowlu na Premier Sport 2.

Super Bowl na Premier Sport 2

Vrchol letošní sezony NFL mohou fanoušci sledovat v noci z neděle na pondělí v O2 TV na kanálu Premier Sport 2, a to i s obsáhlým předzápasovým studiem. Vůbec poprvé v historii vysílání NFL bude k Super Bowlu studio živě (start v neděli ve 23.40 hodin na Premier Sport 2). Moderátor Jan Štiegler přivítá mezi hosty například Ondřeje Horáka, komentátora Ladislava Faba a jako expert dorazí legendární Jan Dundáček.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud