V letošní All Star Game zvítězil jednoznačně výběr Národní Ligy | iSport.cz
11. července 2012 • 19:18

V letošní All Star Game zvítězil jednoznačně výběr Národní Ligy

Autor:
TOP VIDEA
LIGOVÁ NEJ: vybrali jsme to nejlepší a nejhorší z podzimu. Kdo dal nejkrásnější gól? LIGOVÁ NEJ: vybrali jsme to nejlepší a nejhorší z podzimu. Kdo dal nejkrásnější gól?
Marpo o řežbě s Rytmusem: Klobouk dolů před ním, že vleze do ringu Marpo o řežbě s Rytmusem: Klobouk dolů před ním, že vleze do ringu
VŠECHNA VIDEA ZDE

V úterý večer se sezóna Major League Baseball přehoupla do své druhé poloviny. Tímto mezníkem oddělujícím sezónu je All Star Game (ASG). Letošní ASG zavítala do Kansas City, na Kauffman Stadium, kde své domácí zápasy hrají místní Royals.A protože Royals hrají Americkou Ligu, hrálo se podle jejích pravidel, tedy se suplujícím pálkařem chodícím na pálku místo nadhazovačů.

logo letošního ročníku ASGlogo letošního ročníku ASG

Celá akce začala již v neděli Future Stars All Star Game, kde proti sobě nastoupili „budoucí“ hvězdy hrající v nižších soutěžích Minor League Baseball. Výběr složený z hráčů americké národnosti nedal šanci týmu složenému z hráčů nepocházejících z USA a zvítězil 17:5. V pondělí večer bylo na pořadu Homerun Derby, které si zcela suverénně podmanil Prince Fielder z Detroit Tigers. Vrcholem třídenní ASG pak byl samotný baseballový zápas týmu Americké Ligy (AL) proti týmu Národní Ligy (NL). Stejně jako tomu je nap. u českého utkání hvězd v basketbalu, tak i zde si týmy pro All Star Games vybírali z části fanoušci a z části koučové nominovaní na All Star Game.

logo Americké Ligylogo Americké Ligy

Tým NL vedl hlavní kouč St. Louis Cardinals, vítěze Světové série 2011, Tony La Russa. Na druhé straně, tým AL měl za hlavního kouče účastníka Světové série 2011 Texas Rangers, Rona Wahsingtona.
A byl to tým NL, který vstoupil do utkání zcela dominantně. Startující nadhazovač výběru AL Justin Verlander umí házet nadhozy rychlostí 97 a 101 mil za hodinu, ale ačkoliv patří mezi nejrychlejší nadhazovače MLB, na pálkaře to tentokrát neplatilo. Po první směně svítil na tabuli výsledek 5:0 ve prospěch NL. Očekávala se divoká přestřelka, ale opak byl pravdou. Nadhazovači výběru NL nedávali šance pálkařům AL ke skórování i díky pravidelnému střídání nadhozu po jedné odehrané směně. Skóre se od první směny měnilo už jen jednou, především díky Melky Cabrerovi, který ve čtvrté směně odpálil dvoubodový homerun. Toto byl také jediný odpal za plot celého utkání. I díky tomuto odpalu byl Melky Cabrera vyhodnocen hráčem utkání a získal tzv. MVP trofej v podobě pálky.

Logo Národní ligyLogo Národní ligy

Ačkoliv se podobné zápasy hrají v exhibičním tempu s cílem zaujmout dovednostmi především diváka, u Major League Baseball All Star Game tomu tak není. Vítězství výběru NL 8:0 znamená, že ve Světové sérii (utkání vítězů obou lig) odehraje první domácí zápas vítěz NL. Bude tak mít v případě rozhodujícího sedmého zápasu nejen výhodu domácího prostředí ale navíc i pravidel NL, kde nemůže nastoupit za nadhazovače suplující pálkař, ale pálit chodí rovněž nadhazovač.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze