Baseballisté načali ME hráčů do 23 let výhrou. Menšík odpálil grandslam! | iSport.cz
7. srpna 2019 • 22:40

Baseballisté načali ME hráčů do 23 let výhrou. Menšík odpálil grandslam!

Autor: rau
TOP VIDEA
TOP góly 6. kola: Stanciovo dělo nebo přímáky snů od Podaného a Kalvacha TOP góly 6. kola: Stanciovo dělo nebo přímáky snů od Podaného a Kalvacha
Teplice - Plzeň: Hora parádním volejem srovnává na 1:1! Teplice - Plzeň: Hora parádním volejem srovnává na 1:1!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká baseballová reprezentace do 23 let vstoupila do skupiny B domácího mistrovství Evropy vítězstvím, když v areálu pražského Tempa přehrála Chorvatsko 10:6.Svěřenci Vladimíra Chlupa se hned v první směně ujali vedení 3:0, což jim dodalo potřebný klid. „Na takovém turnaji je vždycky první zápas nervózní. Důležité je, že jsme zvítězili a teď už pojedeme na pohodu dál,“ věří hlavní trenér.

Spokojený byl po všech stránkách. Solidní výkon předvedli nadhazovači Furko, Padyšák a Ercoli, dařilo se útoku a skálopevně působila i defenziva. „Obrana hrála perfektně. Vojta Menšík s Martinem Červinkou měli krásné zákroky. Neudělali jsme chybu, to je důležité,“ těšilo Chlupa.

Hvězdou zápasu se stal první muž českého pořadí pálkařů Vojtěch Menšík, jenž v páté směně dlouhým odpalem za plot stáhl čtyři body a navýšil vedení na 10:2. „Pálit jsme začali postupně. Martin Mužík dal krásný dvoubodový homerun a všechno završil Vojta grandslamem. Ten definitivně zlomil odpor Chorvatů,“ řekl kouč.

Pro první český bod v utkání proti Chorvatsku doběhl Marek Chlup
Pro první český bod v utkání proti Chorvatsku doběhl Marek Chlup

Chlup ocenil, že se soupeř nevzdal a bojoval do posledního nadhozu. „V poslední směně Chorvaté ještě zabrali, zaznamenali tříbodový homerun, ale to už jsme při dvou outech situaci kontrolovali a došli si pro vítězství,“ popisoval jemně dramatickou zápletku v koncovce.

Druhý zápas čeká český výběr ve čtvrtek od 15:45, kdy vstoupí jako favorit do souboje s Ukrajinou.

 

MS v basketbale, Velká pardubická

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)Program - kdy hrají Češi? Česko - USA ONLINE

Velká pardubická 2019: 129. ročník slavného dostihu (13. října 2019)
Kompletní informace Vítězové a historie ONLINE přenos

Články odjinud


Články odjinud