Češi na ME šokovali favorita. Po sedmi letech porazili Nizozemce! | iSport.cz
8. září 2019 • 22:10

Češi na ME šokovali favorita. Po sedmi letech porazili Nizozemce!

Autor: ČBA
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sestry Plíškovy ve dvojrozhovoru: Nelezou si na nervy? Co nutí Kristýnu dělat její přítel?
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Na co se vyplatí vsadit v duelu Slavie s Plzní?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští baseballoví reprezentanti slaví první výhru na letošním ME mužů, když porazili obhájce titulu a jednoho z velkých favoritů tým Nizozemska 8:6. Naposledy slavil český tým vítězství nad tímto soupeřem na evropském šampionátu v roce 2012.Celé utkání stejně jako v sobotu proti Iztaeli doprovázel déšť, který ale tentokrát vyhovoval více českým hráčům. Ti se soupeře plného profesionálů vůbec nezalekli. První bod sice patřil soupeři, ale po vyrovnávacím homerunu Martina Červenky byl český tým na pálce důraznější a díky dobře provedené krátké hře dokázal získat v 5. inningu v utkání navrch. „Trenér mě upozornil, že obrana má postavení hodně od lajny, tak jsem si řekl, že teď je na plné mety ta šance. Zkusil jsem to, a vyšlo to,“ okomentoval svou ulejvku za 2 body Petr Čech.

Od této doby byli Češi stále ve vedení. Snížení soupeři přinesl tříbodový homerun v dohrávce 5.inningu, ale český tým se nepoložil. V poslední směně přidal další 2 body a vypadalo to velice nadějně. Těžkou situaci v závěru utkání, kdy soupeř měl bez autu plné mety, zvládl bravurně dohazující Martin Schneider: „Jsem na tyto situace zvyklý, pohybuji se v nich celou svou kariéru. Užívám si je a vždy mě to vyburcuje k lepšímu výkonu,“ řekla dlouholetá opora Draků Brno.

Týmu se dařilo na všech frontách, což potvrdil také Petr Čech: „Kluci dnes házeli výborně, v obraně i v útoku jsme hráli dobře, takže zasloužená výhra,“ a doplnil „většinou když prší, tak Holanďané hrají, ale dnes to vyšlo nám.“

Dalším soupeřem Čechů bude v pondělí Velká Británie.

Zadák české baseballové reprezentace Martin Červenka zaznamenal v utkání ME proti Nizozemsku homerun
Zadák české baseballové reprezentace Martin Červenka zaznamenal v utkání ME proti Nizozemsku homerun


Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud