8. března 2023 • 20:20

Baseballista Schneider o práci hasiče i nadhazování. Jak čelit hvězdám MLB?

Autor: Veronika Fišarová, TV iSport
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Zlín – České Budějovice: Červená karta pro Lukáše Havla v první minutě
Mladá Boleslav - Plzeň: Karafiátovu hlavičku výborně lapil Staněk, chytl i “dorážku”
VŠECHNA VIDEA ZDE

Martin Schneider byl důležitou součástí týmu, který se zasloužil o historický úspěch českého baseballu. Teď však na hráče čeká další úkol. Poctivě se připravit na hvězdné protivníky z MLB, kterým budou v Tokiu v rámci World Baseball Classic čelit. Stejně jako jeho spoluhráči musel hledat čas na tréninky po práci. V jeho případě po nejen fyzicky, ale i psychicky náročných službách hasiče. Ve videu popsal svou neobvyklou cestu k baseballu i k postu nadhazovače. I přes pochvaly patří mezi typy sportovce, který se svými výkony nebude nikdy spokojený a vždy bude hledat prostor k zlepšení. Když jsme za ním zavítali do stanice hasičského záchranného sboru v Olomouci, prozradil nám, čeho chtěl ve své sportovní kariéře dosáhnout. „Všichni jsme měli sen dostat se do Major League, to byl i můj sen, dostat šanci v Americe, alespoň to zkusit. Postupem času se cíle a mety měnily.“ Stal se členem reprezentace, ale od velkého úspěchu ho vždy pomyslný krůček dělil. Na vrchol kariéry dosáhl při loňské kvalifikaci, kde původně neměl vůbec být.

Na otázku, zda může využít zkušeností ze své práce v baseballovém životě, odpověděl, jak se vše hezky doplňuje. „U hasičů je to v podstatě týmový sport, vždycky máte aspoň jednoho člověka vedle sebe, na kterého se musíte, ale hlavně můžete spolehnout. U kterého víte, že když se něco pokazí, tak ten člověk vám může zachránit život, nebo vás zastoupit. A úplně stejně je to u baseballu.“

Zeptali jsme se ho, kde se vidí za deset let. „Myslím, že pokud se mi nic nestane, tak budu hasič a pořád budu hrát baseball. Nevím, na jaké úrovni, ale budu ho hrát, dokud budu moct chodit,“ dodal v úplném závěru rozhovoru a podtrhl tím, jak obrovský význam pro něj zvolený sport v životě má. 

Co dalšího na sebe Martin Schneider ve videu prozradil?

  • Jaká je náplň jeho práce a jak se k tomuto povolání dostal?
  • Kdo ho k baseballu přivedl a s kým začínal hrát?
  • Co se mu na baseballu nejvíc líbí?
  • Proč ho nyní můžeme nejčastěji vídat na nadhazovacím kopci?
  • Co o něm řekl trenér reprezentace a jaká byla jeho reakce?
  • Jak se připravuje na hvězdy z MLB, kterým bude tváří v tvář čelit?
  • Kde všude se projevuje jeho pověstná soutěživost?

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud