Vrcholný golfový turnaj se přesune do Plzně. Naláká i Jessiku Korda? | iSport.cz
10. října 2012 • 07:41

Vrcholný golfový turnaj se přesune do Plzně. Naláká i Jessiku Korda?

TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nový název, nové místo. Příští rok se turnaj série Ladies European Tour, jenž byl letos největší golfovou akcí na českém území, uskuteční jako Pilsen Golf Masters na hřišti Golf Park Plzeň Dýšina. Termín od 5. do 11. srpna 2013 poskytne pořadatelům luxusní prostor mezi Women‘s British Open a před Solheim Cupem, tedy soubojem týmů USA a Evropy.„Nový termín je pro nás výhodný v tom, že golfistky se k nám mohou pohodlně dostat z britských ostrovů po Women‘s British Open. Navíc lze s účastí mířit také na členky LPGA, které se do Solheim Cupu nedostanou, což je i případ golfistek z Asie, jež utkání nehrají.

Rádi bychom pozvali také Sandru Gal a Jessiku Korda,“ řekl promotér Robert Klotz z pořadatelské agentury Goram.

Turnaj s dotací 250 000 eur (přes šest milionů korun) se bude hrát na tři kola, zatím není jasné, zda od pátku do neděle nebo od čtvrtka do soboty.

Posun dopředu by golfistkám dal víc času na přesunu na Solheim Cup do USA.
K turnaji se bude vázat i slavností zahájení v Plzni a koncert v Plzeňském pivovaru.

Na hřišti před turnajem proběhne juniorský Pro-Am, při turnaji si diváci budou moct vyzkoušet golf v místní juniorské akademii. V plánu je gastrofestival zaměřený na místní a bavorské speciality.

Ulehčená bude i doprava, na Dýšinu pojedou speciální vlaky z Prahy, které budou zastavovat přímo u hřiště a na nichž bude vstupenka na turnaj zároveň platnou jízdenkou.

Příští rok bude mít golfový turnaj nový název. Hrát se bude v Plzni a turnaj ponese název Pilsen Golf Masters .
Příští rok bude mít golfový turnaj nový název. Hrát se bude v Plzni a turnaj ponese název Pilsen Golf Masters .

 
Články odjinud


Články odjinud