Udržela se mezi elitou. A k osmnáctinám dostala Spilková pořádný vůz | iSport.cz
21. prosince 2012 • 13:06

Udržela se mezi elitou. A k osmnáctinám dostala Spilková pořádný vůz

Autor: ivp
Klará Spilková dostala pořádnou káru
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Řezníčkova evoluce, fakáč v Plzni a pocuchaná Tribuna Sever LIGA NARUBY: Řezníčkova evoluce, fakáč v Plzni a pocuchaná Tribuna Sever
Vtipná scénka z tiskovky před Barcou: Coufal udiveně reaguje na Trpišovského odvážný výrok Vtipná scénka z tiskovky před Barcou: Coufal udiveně reaguje na Trpišovského odvážný výrok
VŠECHNA VIDEA ZDE

Překonala zdravotní potíže, na poslední chvíli si zajistila účast mezi elitou na příští rok, a teď si česká golfistka Klára Spilková užívá pauzy. „Beru si z té sezony nové zkušenosti,“ přiznala, poté co ve finančním žebříčku skončila osmdesátá. A jako dárek ke svým osmnáctým narozeninám dostala od svého sponzora pořádný vůz Volvo XC60.Je horší autoškola nebo golfový turnaj? Když takovou otázku Klára Spilková dostala, pobaveně se zasmála. „Na zkouškách jsem byla stokrát nervóznější než na golfovém hřišti,“ přiznala.

Autoškolu ale zvládla poprvé. Bez opravek, bez komplikací. A i proto ke svým osmnáctinám dostala nový vůz – Volvo XC60.

„Já budu bezproblémový řidič,“ slíbila. „Je to ale jiný druh tlaku. Na druhou stranu máte zkoušky v autoškole tak za půl hodiny za sebou, kdežto na turnajích je to delší psychické zatížení,“ doplnila.

Překonala zdravotní potíže, na poslední chvíli si zajistila účast mezi elitou na příští rok, a teď si česká golfistka Klára Spilková užívá pauzy. „Beru si z té sezony nové zkušenosti,“ přiznala, poté co ve finančním žebříčku skončila osmdesátá. A jako dárek ke svým osmnáctým narozeninám dostala od svého sponzora pořádný vůz Volvo XC60.

Po kolísavé sezoně, kdy českou talentovanou golfistku trápily lehčí zdravotní problémy i nevyrovnané výkony skončil její druhý rok mezi elitou Ladies European Tour (LET) pozitivně.

V redukovaném finančním žebříčku obsadila osmdesáté místo, a tato pozice stačila k zisku karty i pro další rok. Ovšem těšně, skončit o příčku níže, už by z elity vypadla.
„Bylo to s odřenýma ušima, ale beru si z té sezony nové zkušenosti,“ říkala. „Inventuru sezony ale udělám až v lednu, až vyjdou nové žebříčky,“ dodala.

A do té doby vyhlíží i řidičský průkaz, který ji má dorazit v příštích dnech.

Témata:  sport, golf, spilková
 
Články odjinud


Články odjinud