14. září 2020 • 08:16

Kordová přišla o velký triumf na poslední jamce, v rozstřelu vyhrála Korejka

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Korejská golfistka I Mi-rim vyhrála díky skvělému finiši turnaj ANA Inspiration a získala prví major titul v kariéře. Po eaglu na závěrečné osmnáctce se dostala do rozstřelu, v němž na stejné jamce porazila Američanku Nelly Kordovou a Kanaďanku Brooke Hendersonovou.

„Nemůžu tomu uvěřit,“ řekla se slzami štěstí v očích prostřednictvím překladatelky I Mi-rim, jenž byla dosud na majoru nejlépe druhá na British Open v roce 2016. Devětadvacetiletá Korejka vstupovala do finálového kola z třetího místa a postupně se blížila dvojici Kordová, Hendersonová, které se přetahovaly o vedení.

Po bogey na sedmnáctce se zdálo, že I Mi-rim o naději přišla, ale na pětiparové osmnáctce trefila jamku ranou zpoza greenu a dala eagle. Dotáhla se tak na úroveň Kordové a do rozstřelu se díky birdie na osmnáctce vmáčkla také Kanaďanka. Všechny tři hráčky měly po čtyřech dnech a 72 jamkách patnáct ran pod par.

O vítězce rozhodlo play off na osmnáctce. Kordové se stejně jako na závěr finálového kola nepovedl drive a nemohla druhou ranou atakovat green. I Mi-rim i Hendersová ano a z následné přihrávky vytěžila pat do birdie a výhru Korejka.

Česká golfistka Klára Spilková při své první účasti v turnaji odstoupila po prvním kole kvůli bolesti v oblasti bederní páteře.

Ženský golfový turnaj kategorie major ANA Inspiration v Rancho Mirage (par 72, dotace 3,1 mil. dolarů):

1. I Mi-rim (Korea) 273 (70+65+71+67) v rozstřelu na 1. jamce, 2. N. Kordová (USA) 273 (66+67+71+69) a Hendersonová (Kan.) 273 (68+71+65+69), 4. Thompsonová 275 (70+67+69+69), 5. Lewisová (obě USA) 276 (70+71+67+68), 6. Koová (N. Zél.) 278 (69+74+69+66, ...Spilková (ČR) - odstoupila po 1. kole.