Golf v Berouně: hlavní hvězda s českými kořeny, zahraje si i Kousková | iSport.cz
16. června 2021 • 15:43

Golf v Berouně: hlavní hvězda s českými kořeny, zahraje si i Kousková

Autor: šp, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Vrba: Víme, že musíme vyhrát o dva góly. Zavtipkoval o Krmenčíkovi
OH naruby: Seemanová? Nová superstar. Vondroušová? Last woman standing
VŠECHNA VIDEA ZDE

Německá golfistka s českými kořeny Sandra Galová se zúčastní turnaje Ladies European Tour v Berouně. Majitelka jednoho titulu z prestižního okruhu LPGA a dvojnásobná účastnice Solheim Cupu bude příští týden hlavní hvězdou Tipsport Czech Ladies Open.„Budu hrát po čtrnácti letech zase v Čechách, navíc poprvé jako profesionálka a ještě před zraky rodičů,“ řekla v tiskové zprávě Galová, která se v narodila českým rodičům v Německu, vystudovala univerzitu na Floridě a nedávno získala americké občanství.

V Česku si zahraje i proto, že se vrací do turnajového rytmu po zdravotních problémech. „Na LPGA mám nyní zdravotní přestávku. Po nedávném návratu do Česka se cítím lépe, v golfu se mi začalo dařit. Beroun a následující turnaj v Holandsku budou pro mě testovací vzhledem k budoucím startům na LPGA,“ řekla vítězka turnaje LPGA Kia Classic z roku 2011.

Třetí hráčka majoru US Open v roce 2012 dvakrát reprezentovala Evropu v Solheim Cupu, obdobě mužského Ryder Cupu, a v roce 2011 slavila nad USA vítězství. Úspěch ale získala i v Česku, má titul mezinárodní amatérské mistryně na rány z Cihelen 2007.

Americké občanství získala Galová ke květnovým narozeninám. „Pořád se cítím jako Evropanka, ale nelze pominout, že sedmnáct let jsem v Americe. Do svých devatenácti jsem bydlela v Německu. Kdykoli se tam vrátím, mám pocit, že jsem doma, ale domovem je pro mě také Praha a Česko, kam odmalička jezdím ráda,“ řekla šestatřicetiletá Galová, která mluvíc plynně česky.

Třetí ročník turnaje LET konaného v Berouně se uskuteční 25. až 27. června s dotací 200 tisíc eur. Šanci poměřit síly s Galovou dostane deset domácích golfistek v čele s amatérkou Sárou Kouskovou, která začátkem června jako první Češka vyhrála na Konopišti turnaj druhé nejvyšší evropské série LET Access.

Vstoupit do diskuse
0

Letní olympijské hry Tokio 2020

Letní olympijské hry 2021 se v Tokiu konají od pátku 23. července do neděle 8. srpna. Na olympiádě se rozdá přes 300 sad medailí, česká nominace čítá 116 jmen.

Olympijské hry ONLINE Program LOH Výsledky Češi na LOH Česká olympijská kolekce Sporty a disciplíny Průvodce OH Tokio 2021 Basketbal na LOH 2021 Tenis na LOH 2021 Olympijské symboly Historie OH

Čeští medailisté v Tokiu: Lukáš Rohan (2. místo), Alexander Choupenitch (3. místo) ~ Medailové pořadí LOH 2021

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud