Svaz jim zrušil podporu, české ragbistky přesto dobývají Evropu: Děkujeme! | iSport.cz
23. listopadu 2018 • 14:44

Svaz jim zrušil podporu, české ragbistky přesto dobývají Evropu: Děkujeme!

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Ve Švýcarsku české hráčky porazily v poslední minutě místní reprezentaci 10:5. Za český tým skórovala Alexandra Zítková a Lucie Oupicová.
TOP VIDEA
SESTŘIH: Barcelona - Neapol 3:1. Rozhodnuto bylo do poločasu
SESTŘIH: Bayern - Chelsea 4:1. Lewandowského koncert a jasný postup
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ženské ragby přepisuje dějiny. Reprezentace ragbistek poprvé uspěla za hranicemi ČR a získala tím jedinečnou možnost postoupit do vyšší soutěže. Výročí vzniku svobodného státu oslavily hráčky stylově. Ve Švýcarsku 17. listopadu porazily v poslední minutě místní reprezentaci 10:5. Za český tým skórovala Alexandra Zítková a Lucie Oupicová. Švýcarkám se podařilo položit pouze jednu pětku.Tu si na své konto připsala Anais Kistlerová. Zápas se těšil vysoké sledovanosti. Tisíc diváků mohlo napjatě sledovat dramatický závěr utkání, kdy šlo témeř o vteřiny. Výsledek zápasu rozhodla útoková spojka Alexandra Zítková, která svým kopem poslala míč přímo do pětkoviště a nebyla sama, kdo vítězství pomohl. Sprintem doběhla i Lucie Oupicová a míč přiklepla.

„Po velmi dlouhé a náročné podzimní přípravě jsme dokázaly uspět v těžkém zápase proti domácím Švýcarkám. Rozhodujícím faktorem byla týmová práce, obrovská touha, chtíč a sebevědomí všech hráček. Konec sezóny jako z pohádky.” Popisuje přípravu a náladu v týmu kapitánka národního týmu Petra Křiklánová, která působila i na Novém Zélandu ve výběrovém týmu Wellingtonu.

Od roku 2013 je to poprvé, kdy Češky porazily Švýcarky. O tento triumf se snažily v průběhu pěti let již několikrát. Díky výhře si mohly do Prahy odvést unikátní trofej Konektor cup. Tu ženské české ragby dostalo jako dar od designového studia Orgoj Chorchoj. Reprezentantky se radují z nového sportovního úspěchu, přesto, ale mají potíže.

Ženské ragby přepisuje dějiny. Reprezentace ragbistek poprvé uspěla za hranicemi ČR a získala tím jedinečnou možnost postoupit do vyšší soutěže.Ženské ragby přepisuje dějiny. Reprezentace ragbistek poprvé uspěla za hranicemi ČR a získala tím jedinečnou možnost postoupit do vyšší soutěže.Foto Jan Souček

V lednu tohoto roku vydala Česká ragbyová unie zprávu o zrušení všech akcí národního týmu pro rok 2018. Ragbistky mají, jak se říká tah na branku a o své aktivity v reprezentaci přijít nechtějí. Sestavily si vlastní plán, realizační tým a chopily se vedení. S oficiálním povolením existence, byť bez jakékoliv finanční podpory ze strany sportovní unie, se hráčky připravovaly na domluvená utkání z vlastních finančních prostředků a odjely si plnit své ambice do Yverdonu, kde proměnily svůj sen o výhře ve skutečnost.

„Toto vítězství patří nejen hráčkám, ale i trenérům a všem ostatním, kteří se podíleli na naší přípravě fyzicky, psychicky, ale i finančně. Děkujeme všem za podporu“, dodává kapitánka. V kampani „Staňte se našimi hrdiny“ vybírají další peníze, které by jim pomohly v příštích měsících. Po Vánocích se hráčky začnou připravovat na utkání s Finskem.

Sbírková kampaň Staňte se našimi hrdiny.

Témata:  sport, rugby, reprezentace
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud