Šipkař Sedláček zaválel. Vybojoval účast na velkém finále. Co MS? | iSport.cz
14. listopadu 2020 • 21:40

Šipkař Sedláček zaválel. Vybojoval účast na velkém finále. Co MS?

Autor: apr
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Ronaldo, Messi i prezident Argentiny. Svět se loučí s hvězdným Maradonou
Pět největších momentů Maradonovy kariéry: Sólo století, Boží ruka i dopingová aféra
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český šipkař Karel Sedláček předvedl na Players Championship 23 v rámci Winter Series parádní výkon. Probojoval se až do osmifinále. Jeho cestu turnajem ukončil až sedmý hráč světa Daryl Gurney, který je Sedláčkovým týmovým kolegou. Díky tomuto výsledku se „Zlej Kája“ probojoval na závěrečné Players Championship Finals. „Už se tam moc těším,“ přiznal.Cestu turnajem odstartoval Sedláček proti Scottu Bakerovi, kterého porazil 6:2. Následně se postavil Portugalci Josemu Oliveirovi de Sousovi, mimochodem hráči, který v předchozích čtyřech turnajích Winter Series došel dvakrát do finále a navrch přidal jedno semifinále. „Zlej Kája“ prohrával už 3:5, ale dokázal souboj otočit a zvítězit 6:5. „Jeho vyřazení mě hrozně nakoplo,“ přiznal český šipkař.

Ve třetím kole si Sedláček i díky průměru přes 101 bodů na tři šipky poradil 6:4 se Španělem Jesusem Noguerou. Dobře vstoupil jediný český majitel PDC Tour Card i do osmifinále proti Darylu Gurneymu, kdy se dostal do vedení 1:0. Poté už ale úřadoval šipkař ze Severního Irska a zvítězil 6:1.

Účastí v osmifinále si vyrovnal Sedláček své dosud nejlepší výkony z Players Championship 4, 14 a 18. Zároveň se díky tomuto úmístění probojoval na závěrečné Players Championship Finals, kterého se účastní 64 nejlepších hráčů žebříčku této série turnajů. Soupeřem českého šipkaře by měl být čtvrtý hráč žebříčku a světová šestka Nathan Aspinall. 

„Vyřazení s Darylem byla obrovská smůla. Jeho vysoká zavření mě trochu sundala a já nebyl schopný reagovat vyššími náhozy. Když už jsem si připravil double, tak mi znovu zavřel vysoké číslo. Náš vzájemný zápas měl velký význam. Sice jsem tušil, že finálový turnaj Players Championship bych měl mít jistý, ale hrál jsem o přímý postup na mistrovství světa. Ve hře tedy bylo mnoho. Daryl zase hrál o postup na Grand Slam of Darts. Jemu zápas vyšel parádně a mně nezbylo než mu pogratulovat,“ uvedl Sedláček.

Brány mistrovství světa ještě českému šipkaři uzavřeny nejsou. O účast zabojuje v kvalifikaci držitelů Tour Card. Osmifinálovou účastí si nicméně spravil chuť po předchozích brzkých vyřazeních. „Bohužel se mi první čtyři turnaje Winter Series výsledkově nepovedly. Nicméně jsem byl velmi spokojený se svou hrou. Chybělo tomu vždy jen nějaké to finální zavření nebo mi nevyšel určitý zlom v zápase a já pak vždy vypadl,“ okomentoval svá vystoupení na Players Championship 19 – 22, v nichž neprošel skrz první kolo.

„Jsem hrozně rád, že jsem přes čtyři neúspěšné turnaje dokázal vybojovat účast v tom finálovém. Byl jsem z toho předtím hodně špatný, věděl jsem ale, že nehraji špatné šipky. Doufal jsem, že to prolomím, což se podařilo. Celkově své působení hodnotím pozitivně, každý vyhraný zápas je tady skvělý. Nyní už se velmi těším na Players Championship Finals,“ dodal na závěr „Zlej Kája“.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud