30. března 2012 • 16:04

Čeští reprezentanti v curlingu začínají boj o Soči

Autor:
Čeští reprezentanti v curlingu začínají boj o Soči (ilustrační foto)
TOP VIDEA
LIGOVÁ NEJ: iSport TV vybral to nejlepší a nejhorší z podzimu LIGOVÁ NEJ: iSport TV vybral to nejlepší a nejhorší z podzimu
TOP góly 19. kola: Kuzmanovičova šajtle zaplavala do šibenice, taky se pálilo ze standardek TOP góly 19. kola: Kuzmanovičova šajtle zaplavala do šibenice, taky se pálilo ze standardek
VŠECHNA VIDEA ZDE

S cílem získat první body do olympijské kvalifikace o účast na olympijské hry v Soči 2014 míří čeští reprezentanti v curlingu na mistrovství světa do Basileje, které začíná v sobotu. Ve Švýcarsku se pokusí umístit do 7. místa, které jako poslední bere olympijské body.Česká pětice se skipem Jiřím Snítilem má na začátku olympijské kvalifikace ambice poprvé v historii si účast na olympijských hrách vybojovat. Obzvlášť po vydařeném prosincovém mistrovství Evropy v Moskvě, kde Češi poprvé útočili na medaile a nakonec obsadili čtvrtou příčku.

Cesta do Soči vede přes body za prvních sedm míst na letošním mistrovství světa a na šampionátu 2013 v kanadské Victorii. Rusové jsou jako pořadatel nasazeni automaticky. K nim se přiřadí nejlepších sedm z obou mistrovství světa podle součtu bodů a o poslední dvě místa se bude hrát dodatečná kvalifikace, v níž už mají Češi pro případ nouze jistou účast.

V Basileji se v St. Jakobshalle s kapacitou 9 000 diváků představí celkem 12 reprezentačních týmů. Za největší favority jsou tradičně považováni Kanaďané se skipem Glennem Howardem. O medaile by měli hrát Američané, domácí Švýcaři a také Norové, Dánové a Švédové. Český tým vstoupí do turnaje v sobotu 31. března večerním utkáním s Čínou.

„Výborně známe všechny evropské týmy, protože s nimi hrajeme poměrně často. Čína je pro nás vždycky velkou neznámou, protože je vidíme během roku akorát při mistrovství světa, a proto ani pořádně nevíme, kdo za ně nastoupí,“ líčí český skip Jiří Snítil.

„Každopádně jsou na rozdíl od nás profesionálové. Trénují celý rok v Kanadě, takže nikdo netuší, v jaké formě přijedou. Pro nás bude důležité, abychom my hráli dobře. Nesmíme turnaj začít vlažně, ale musíme nastoupit
hned naplno. Pak by pro nás mohla být Čína přijatelným soupeřem.“

V první fázi turnaje se všech dvanáct týmů střetne každý s každým. Čtyři nejlepší pak postoupí do play off. Hru soupeřů reprezentanti příliš nezkoumají, soustředí se spíš na sebe.

 „Určitě je znát, že už jsme na mistrovství třikrát hráli. Přece jen se cítíme lépe, protože

přesně víme, co nás čeká. Víme, na co se ještě před mistrovstvím připravit a jak si všechno srovnat v hlavě,“ říká reprezentant Martin Snítil.

Jeho bratr Jiří Snítil doufá, že se tým dostane na bodovanou příčku, což by znamenalo vylepšení loňského osmého místa ze šampionátu v kanadské Regině: „Dal jsem si svůj osobní cíl skončit do šestého místa. Ve srovnání s loňským rokem je to vylepšení o dvě místa a o jedno nad tolik potřebnou sedmičkou, za což jsou už dobré olympijské body.“

Přímé přenosy z mistrovství světa vysílá Eurosport.

Předchozí účast Česka na MS

2008 Grand Forks (USA): 12. místo

2009 Moncton (Kanada): 11. místo

2011 Regina (Kanada): 8. Místo

Témata:  sport, curling, soči
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze