Domácí mistrovství zpestří dovedností soutěže: padne rychlostní rekord? | iSport.cz
27. února 2017 • 22:16

Domácí mistrovství zpestří dovedností soutěže: padne rychlostní rekord?

Autor:
Od pátku do neděle budou bojovat v nákupní Galerii Harfa nejlepší čeští squashisté o domácí titul
TOP VIDEA
Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0! Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0!
Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách! Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Od pátku do neděle budou bojovat v nákupní Galerii Harfa nejlepší čeští squashisté o domácí titul. Favorit? Naprosto jasný! Vždyť Jan Koukal usiluje o osmnácté prvenství. Cílem je dvacet. Do cesty se mu však postaví Daniel Mekbib a Martin Švec, a to v životní formě. Ještě před prvními koly, tedy ve středu, dojde na první konfrontaci. Hlavní favorité si to rozdají v rámci dovednostních soutěží.Víte, kdo dal nejrychlejší ránu ve squashi? Australan Cameron Pilley napálil míč do skleněné stěny v roce 2014 rychlostí 283 km/h. Jednalo se o rekord. Alespoň se k němu přiblížit, nebo ho překonat, hodlají čeští hráči.

Před 25. mistrovství České republiky ve squashi jim totiž ve skleněném kurtu radar změří jejich pokusy. „Vůbec nevím, jak to dopadne. Asi budu hodně zaostávat,“ zasmál se Martin Švec, který si v loňském roce zahrál finále PSA turnaje na Ukrajině.

VIDEO: Rekordní squashová rána

Daleko více si na výzvu věří Daniel Mekbib. „Patrně rekord nepřekonám, ale bude to zábava,“ dodal brněnský squashista, kterému se zkraje roku rovněž dařilo. Dostal se totiž do finále PSA ve Francii.

Pořadatelé squashového mistrovství se rozhodli zařadit novinku v podobě dovednostních soutěží a porovnat tři elitní domácí squashisty. Vedle nejrychlejší rány se ještě poměří v šikovnosti. Jak? Z prostředka kurtu musí míčem zahrát do čtyř rohů. Ten, kdo udrží míč nejdéle, tak zvítězí.

„To bude určitě zajímavé. Musím ale hlavně na to potrénovat,“ dodal Švec. To Jan Koukal, suverénní favorit, myslí zejména na obhajobu. „Těším se hlavně na turnaj, dovednostní soutěže mě nechávají chladné,“ tvrdil sedmnáctinásobný šampion, který se připravoval pod dohledem kondičního trenéra.

První zápasy se rozehrají v nákupní Galérii Harfa již v pátek. Losování a dovednostní soutěže proběhnou ve středu. Finále je na programu v neděli, ženské od 16:00 a mužské od 17:00.

Témata:  harfa
 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud