Obrovský úspěch českého thai boxu. Na Světové hry odjede další bojovník | iSport.cz
Tereza Janovská
26. července 2017 • 16:42

Obrovský úspěch českého thai boxu. Na Světové hry odjede další bojovník

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Jaká je nálada ve Slavii před restartem? Pomohla jí pauza?
Nausch Sluková a Hermannová zase spolu. Podívejte se na jejich trénink
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na olympiádě thajský box ještě není, přesto se bojovníci mohou utkat na jiné prestižní soutěži. V polské Vratislavi právě probíhají Světové hry, ve kterých Českou republiku reprezentuje řada sportovců. A ty nově doplní i thajboxer Jan Holec, který dostal od organizátorů divokou kartu. „Vím to od včerejška, během tří dnů musím shodit čtyři kila, ale nebojím se toho,“ hlásí třicetiletý bojovník. Ten doplní i druhého českého thajboxera Jakuba Klaudu, který drží titul mistra Evropy z loňského roku.Bojovník z pražského X Gymu sbírá jeden úspěch za druhým, ve své váhové kategorii září kromě thajského boxu i v klasickém boxu a v K-1. A právě úspěchy z posledních zápasů vynesly Janu Holcovi šanci reprezentovat svou zem. „Dostal jsem divokou kartu, aby doplnili stav osmičlenné pyramidy. Ta je sestavená ze světových a evropských šampionů. Jsou tam tedy ti nejlepší z nejlepších,“ vysvětluje Holec.

O svém zápase se dozvěděl na poslední chvíli, přesně tři dny před svým zápasem. „Nabídka přišla v úterý, muay thai výprava odjíždí zítra a zápasy začínají v pátek. Během tří dnů musím shodit čtyři kila. Navíc byl trenér měsíc pryč, takže má forma není na top úrovni, ale pořád makám. Pořád se udržuju,“ popisuje v rychlosti během příprav na odjezd.

O svém zápasu zatím neví nic. Losování soupeře proběhne ve čtvrtek večer, v pátek už bude zápasit. „Nevím kdo všechno tam je, vím minimálně o jednom Izraelci. Na téhle úrovni je to ale stejně jedno, na výsledku ani tak nezáleží. Chci být hlavně spokojený s výkonem a nechci udělat své vlasti ostudu,“ doufá.

Holec bude bojovat v kategorii do 63,5 kilogramů, sám tvrdí, že na výsledku mu tolik nezáleží. „Nikdo ode mě nic neočekává. Nemám v podstatě co ztratit,“ hlásí a zároveň dodává: „Kromě zdraví a cti teda.“

Na světových hrách v polské Vratislavi doplní druhého thajboxera Jakuba Klaudu. Trutnovský bojovník se vloni stal mistrem Evropy organizace IFMA, letos skončil na mistrovství světa na druhém místě. „Je hodně dobrej. Má velké šance to vyhrát,“ věří svému kolegovi Holec.

Jan Holec

Thaiboxer Jan Holec vládne ve své váhové kategorii
Thaiboxer Jan Holec vládne ve své váhové kategorii

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud