Slavný závod rozhodli stávkující psi. Vítěz bral přes milion korun | iSport.cz
13. března 2019 • 14:08

Slavný závod rozhodli stávkující psi. Vítěz bral přes milion korun

TOP VIDEA
NFL Draft Week: Jak pracují týmy a jaké fungují na draftu strategie? NFL Draft Week: Jak pracují týmy a jaké fungují na draftu strategie?
PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slavný závod psích spřežení Iditarod vyhrál domácí favorit Pete Kaiser a stal se pátým zástupcem původních obyvatel Aljašky, který náročný podnik ovládl. Cílem v Nome projel dnes brzy ráno a o zhruba 12 minut porazil obhájce loňského titulu Joara Leifsetha Ulsoma z Norska.Trať z Willow, dlouhou 1600 kilometrů, zvládl vítěz se svými osmi psy za devět dnů, 12 hodin, 39 minut a šest sekund a získal prémii 50.000 dolarů (1,14 milionu korun). Další účastníci závodu jsou stále na trati.

Ještě v pondělí se přitom zdálo, že za vítězstvím míří Nicolas Petit. Francouzský mašer měl pětihodinový náskok, pak mu ale jeho psi odmítli poslušnost. Petit později vysvětlil, že během přestávky na odpočinek začal jeden ze smečky provokovat dalšího a on ve snaze zažehnat hrozící konflikt na psa křičel.

Než se půjde zase do akce je třeba pořádný odpočinekNež se půjde zase do akce je třeba pořádný odpočinek

Psi poté odmítli dál běžet a Petit musel odstoupit. Stávkující smečku musel na nejbližší checkpoint dopravit snowmobil. O naději na výhru přišel Petit i vloni, když v závěru sjel ve sněhové bouři z trasy a ztratil vedení.

Do závodu ve Willow odstartovalo letos celkem 52 posádek. Soutěž na trase přes dva horské hřebeny, kolem řeky Yukon a na pobřeží u Beringovy úžiny zatím deset z nich vzdalo.

Nicolas Petit ví, že svým svěřencům musí vyjádřit přízeň
Nicolas Petit ví, že svým svěřencům musí vyjádřit přízeň

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud