Ondra v boulderingu v Praze stříbrný. Zlatý Korejec vyhrál na méně pokusů

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Česká hvězda sportovního lezení Adam Ondra získal stříbro v pražském závodě Světového poháru v boulderingu. Ve finále zdolal všechny čtyři cesty. Stejně úspěšný byl ale i Korejec I To-hjon, jenž vyhrál díky menšímu počtu pokusů. Český reprezentant druhým místem skvěle vstoupil do sezony, která vyvrcholí srpnovým mistrovstvím světa v Bernu.

Na cestě za medailí byl pro Ondru klíčový úspěch na třetím boulderu, který s mnohdy miniaturními chyty vyžadoval velký cit pro rovnováhu. Brněnský rodák ho po velmi nadějném úvodním pokusu napodruhé zdolal, což vedle něj ze šestice finalistů dokázal už jen korejský lezec. V součtu s topy z úvodních dvou cest se Ondra posunul z průběžné páté příčky na druhé místo. To potvrdil, když hned napoprvé zdolal závěrečný boulder.

I To-hjon pak ale byl stejně úspěšný. Na první pokus Korejec vylezl tři ze čtyř cest, jen na tu první potřeboval pokusy dva. Ondra na zdolání vrcholů spotřeboval třináct pokusů. Bronz získal Francouz Mejdi Schalck.

SP ve sportovním lezení v Praze:

Muži:

Bouldering: 1. I To-hjon (Korea), 2. Ondra (ČR), 3. Schalck (Fr.).

Průběžné pořadí SP: 1. Schalck 2690 bodů, 2. Narasaki (Jap.) 2505, 3. I To-hjon 2080, ...18. Ondra 805.