První start pro Dostihový klub iSport.cz. I paní Váňová říkala, že může být výhra | iSport.cz
3. června 2016 • 09:30

První start pro Dostihový klub iSport.cz. I paní Váňová říkala, že může být výhra

Autor:
TOP VIDEA
Grygera už odchod Bílka neřeší. Co rozhodlo pro Pivarníka a přijde Vukadinovič? Grygera už odchod Bílka neřeší. Co rozhodlo pro Pivarníka a přijde Vukadinovič?
Vémola v pořadu Fight! Nevěděl jsem, že by byl Marpo jen potrava, říká Vémola v pořadu Fight! Nevěděl jsem, že by byl Marpo jen potrava, říká
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na závodišti v Pardubicích bude v sobotu pozdvižení. Mezi hosty se objeví třicítka zástupců Dostihového klubu iSport.cz, unikátního projektu otevřeného široké veřejnosti. Šestiletý hnědák Theophilos, kterého klubu pro letošní sezonu pronajímá trenér Josef Váňa, má hned napoprvé šanci na vítězství.Atmosféra anglické dostihové vášně v sobotu dýchne do Pardubic. Chystá se premiérový start nadějného překážkového koně Theophila v barvách Dostihového klubu iSport.cz. Ten vznikl vloni na podzim s cílem nabídnout běžným fanouškům možnost podílet se na vlastnictví dostihových koní, což bývá pro jednotlivce velice nákladné.

Klub se s trenérem Josefem Váňou dohodl na pronájmu Theophila a kůň v sobotu v 14.10 vtrhne do Ceny mladých jezdců, steeplechase cross country, handicapu IV. kategorie na 3400 metrů.

Trenér Dostihové klubu iSport.cz představil o víkendu členům nový dres
720p 480p 360p 240p

„A mně by se hrozně líbilo, aby se čeští turfmani chytili za nos, kdyby se mu podařilo první dostih vyhrát,“ těší se Josef Váňa. „Když přijde čtyřicet majitelů na vyhodnocovací tribunu, tak si budeme připadat jako v Anglii, protože tam je to normální. Tam přijedou dva autobusy majitelů koně, kteří mají nějaký syndikát a takhle si to užívají.“

Myšlenka pospolitosti menších dostihových vlastníků, která je v dostihovém světě běžná, se v Česku zatím začíná rozvíjet. Menší syndikáty už s úspěchem existují. Dostihový klub iSport.cz je s přibližně sedmi desítkami členů už po několika měsících existence největším dostihovým syndikátem v zemi.

Projekt je přitom stále teprve na začátku. Dlouhodobým cílem klubu je vlastnit několik dostihových koní a jednoho z nich přivést až do Velké pardubické. Přihlásit se může kdokoli za klubový roční poplatek 1000 korun (více informací na www.isport.cz/dostihovyklub a dostihovyklub@seznam.cz).

Kluboví členové už dvakrát navštívili Váňovy stáje na Karlovarsku a v zimě si zvolili zelenobílé barvy stáje Dostihový klub iSport-Váňa, která byla registrována u Jockey Clubu. V sobotu budou mít k dispozici i jednu z lóží na pardubickém závodišti.

Šestiletý Theophilos je kůň na začátku překážkové kariéry. Vloni skončil druhý v Mostě, v listopadu vyhrál v Kolesách a tentokrát ho čeká první start na hlavním českém překážkovém závodišti v Pardubicích. V jeho sedle bude žák Patrik Boekhout, který bude mít úlevu tři a půl kilo na váze, což může hrát v dostihu roli.

„Jde běhat poprvé a řekli jsme si, ať nemusí tahat takové váhy. Hlavně, ať ho provede přes kurz bez problémů a vyhraje,“ usmívá se Váňa. „Kůň na to výkonnostně má. Jestli budeme mít štěstí, tak se to může podařit. I paní Váňová říkala, že je na tom moc dobře a mohl by vyhrát.“

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud