27. června 2017 • 10:10

Kvůli zdraví se Goscater víc poflakuje, než trénuje, přesto drtí konkurenci

Autor:
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Kotrba: „Repre“ přeju Koubkovi, z cizinců jen Priske. Chorý? Na psychologa
LFA by za práva mohla dostat až 500 milionů. Jaká je termínová listina příští sezony?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mít pevnější zdraví, patřil by k velkým favoritům Velké pardubické steeplechase. Devítiletý hnědák Goscater (Stáj Jeso) se po devítiměsíční pauze vrátil na dráhu a hned v Pardubicích vyhrál druhou kvalifikaci na nejprestižnější český překážkový dostih. Stejně jako při svém posledním startu loni v září. „Je to kanón,“ říká o Goscaterovi žokej Jaroslav Myška. „Po zranění se poflakoval ve výběhu a trénovat začal teprve v dubnu. Věřím, že pokud by byl zdráv, tak je to kůň, který by mohl Velkou pardubickou vyhrát.“Jenže právě zdraví je největší překážkou talentovaného hnědáka, kterého Jaroslav Myška trénuje společně s partnerkou Štěpánkou. Kvalifikaci na Velkou pardubickou šel už čtyřikrát, třikrát ji zvládnul a dvakrát vyhrál. Před třemi lety byl druhý v Ceně Labe, což je poslední stupeň před vstupem mezi krosovou elitu. Ovšem zdraví Goscatera zatím dál nepustilo. I teď budou Myškovi ve stáji trnout, jak se na něm úspěšná kvalifikace projeví.

„Zdravotní problémy se jej drží od jeho dvou let,“ přibližuje trenérka Štěpánka Myšková. „Spěnkové kůstky a mezikostní svaly jej trápí celý život. Teď byl naprosto fit, dobře připravený, tak uvidíme po kvalifikaci. Ve Velké pardubické by rozhodně měl co dělat, ale zdraví je u něj vždycky otázkou.“

Pokud bude Goscater po kvalifikaci fit, bude o vrcholu sezony dál uvažovat. „Pokud ne, půjde zase do výběhu,“ říkal Myška. „Rozhodně opět ukázal, že je to kanón. Když jen po třech měsících tréninku takto sfouknul kvalifikaci, to se cení. Teď musíme počkat. Další program záleží na tom, jak na tom zdravotně bude.“

V polovině kvalifikačního seriálu na 127. ročník Velké pardubické steeplechase s Českou pojišťovnou má podmínky pro start v nejprestižnějším překážkovém dostihu splněno devatenáct koní. Pět z nich sice zatím na přihláškách nefiguruje (včetně Hegnuse, Nikase nebo právě Goscatera), ovšem dá se očekávat, že alespoň některé z nich majitelé dodatečně dohlásí.

První kvalifikaci vyhrál Zarif, druhou Goscater. Další dvě se v Pardubicích pojedou 19. srpna a 9. září. Velká pardubická, ve které bude triumf obhajovat Charme Look, je na programu 8. října.

MAJÍ KVALIFIKACI NA VELKOU PARDUBICKOU 2017

Zarif (Köi Dent), No Time To Lose (DS Paragan), Reaper (Wrbna Racing), Kasim (Stáj Kejzlar), Eldorado (DS Zhoř), Nikas (Castor), Mauglí (Slabý), Sixtyseven (Buc-Film), Ter Mill (DS Malá Morávka), Goscater (Stáj Jeso), Hegnus (Ševců), Wild Danger (Javor), Theophilos (DK iSport-Váňa), Universe of Gracie (BORS Břeclav), Val de Guye (Lokotrans), Krocoleon (Denom plus), Un Tiep (Quartis-Zámecký Vrch), Delight My Fire (DS Pod Buchlovem), Charme Look (Orling).

(přihlášeni zatím nejsou Goscater, Hegnus, Nikas, Krocoleon a Eldorado)

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud