29. srpna 2021 • 14:44

Lucky Valentine zabodoval nad překážkami, Váňa byl spokojený

Autor: , pm
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Famózní bitva! Muchová ve finále Roland Garros padla, slaví Šwiateková
Hovorka bilancuje po kariéře: Mám před sebou čistý stůl. Co řekl o potyčce s Kangou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čtyřletý hnědák Lucky Valentine z Dostihového klubu iSport-Váňa poprvé zabodoval nad překážkami. V Ceně statutárního města Teplice, steeplechase IV. kategorie na 3400 metrů v Mostě, skončil druhý. V sedle měl svého jezdce a ošetřovatele Antona Orčinského. Nad jejich síly byla pouze top favoritka Falcon Baby s Danou Bořánkovou (3 hearts, trenérka Helena Vocásková).„Jsem spokojený, mezi českými odchovanci v Lysé nad Labem by mohl příště startovat,“ komentoval trenér Josef Váňa. „V práci je Valentýn úplně v pohodě, holky si ho pochvalují, ale na dráze je to jiné. Dnes jsme mu dali jiné uzdění, to se projevilo. Byl i dobře odjetý.“

Jezdec Anton Orčinkij doplnil, že ještě bude potřeba zapracovat na ovladatelnosti. „Koník se v dostihu stále trochu pere, ale celkově nevypadal vůbec špatně. Můžeme se těšit na další start,“ říkal po dostihu.

Mladší kolega zkušeného stýplera Theophila šel překážkový dostih teprve podruhé v kariéře. Před měsícem v Lysé nad Labem s Orčinským solidně rozjetou premiéru nedokončili, doplatili na kolizi u živého plotu. Spadl před nimi kůň a Orčinskij „vystoupil“ ze sedla. Karambol naštěstí odnesli jen několika škrábanci a modřinami.

Lucky Valentine, potomek irského hřebce Calming Influence a matky Lymondky, páté z Oaks 2010, odběhl v minulé sezoně coby tříletý čtyři dostihy. Nejlepším výsledkem bylo druhé místo ze Slušovic. Na rovině začal i tuto sezonu, v Pardubicích byl na konci června s Orčinským pátý v Ceně hejtmana Pardubického kraje. Trenér Váňa s ním ovšem od začátku počítá především do překážek. Příští start by ho tak měl čekat 28. září v Lysé nad Labem, kde je na programu steeplechase IV. kategorie na 3500 metrů pro české odchovance.

Do akce brzy znovu půjde jedenáctiletý Theophilos, největší hvězda DK iSport-Váňa. Vítěz Velké pardubické z roku 2019 by se měl v sobotu představit v závěrečné kvalifikaci na 131. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Pro Theophila, jehož vrcholem sezony by měla být znovu Velká pardubická (10. října), to bude druhý start v sezoně. V první květnové kvalifikaci doběhl s Josefem Bartošem pátý.

Dostihový klub iSport.cz je stále otevřený pro další zájemce. Více informací na stránkách www.dkfans.cz.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud