9. prosince 2017 • 19:50

Švédky dál vládnou florbalu, Finky ale zdolaly až v nájezdech

Švédské florbalistky se radují z titulu mistryň světa po dramatické finálové výhře nad Finkami
ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy? ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy?
Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka

Švédské florbalistky vyhrály pošesté za sebou a celkově poosmé v historii mistrovství světa. Ve finále v Bratislavě zdolaly Finsko 6:5 po samostatných nájezdech. V rozstřelu rozhodla o pokračování švédské hegemonie a prodloužení vítězné série na světových šampionátech na 32 utkání Amanda Delgadová Johanssonová.

Favorizované Švédky se dostaly do vedení v polovině úvodní části díky Joelssonové. Za 68 sekund sice vyrovnala Veera Kauppiová, ale v 16. minutě vrátila Švédsku vedení Steenová. V první polovině druhé části zvýšila Delgadová Johanssonová dvěma góly už na 4:1.

Finky ale dál bojovaly o překvapení. Před druhou přestávkou sice Veera Kauppiová neproměnila trestné střílení, ale v přesilové hře se následně prosadila Rantalaová. V 49. minutě využila další početní výhodu Oona Kauppiová a za 118 vteřin vyrovnala její sestra Veera.

Drama pokračovalo a v 58. minutě vrátila Švédkám v přesilovce vedení Tschöpová, ale za 72 vteřin dovršila hattrick Veera Kauppiová a vynutila prodloužení. V nájezdech se trefila za Finsko jen Rantalaová, za Švédky byly úspěšné Wibronová a Delgadová Johanssonová.

Švédsko - Finsko 6:5 po sam. nájezdech (2:1, 2:1, 1:3 - 0:0)
Branky a nahrávky:
10. Joelssonová (Granstedtová), 16. Steenová (Norströmová), 23. Delgadová Johanssonová (Bobergová), 30. Delgadová Johanssonová (Steenová), 58. Tschöpová (Delgadová Johanssonová), rozhodující sam. nájezd Delgadová Johanssonová - 11. V. Kauppiová (O. Kauppiová), 39. Rantalaová (V. Kauppiová), 49. O. Kauppiová (Rantalaová), 51. V. Kauppiová (Kippiläová), 59. V. Kauppiová (Kippiläová). Rozhodčí: Reichelt, Kostínek (oba ČR). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. Diváci: 3664.

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)