15. prosince 2019 • 19:17

Překvapení se nekoná. Švýcarky padly v prodloužení, finále MS ovládly Švédky

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Švédské florbalistky vyhrály posedmé za sebou a celkově podeváté v historii mistrovství světa. Ve finále v Neuchatelu zdolaly domácí Švýcarsko 3:2 v prodloužení. Domácí výběr si vynutil nastavení díky brance Corin Rüttimannové v čase 59:52, ale po 61 sekundách prodloužení rozhodla Johanna Hultgrenová. Švédky na pátém světovém šampionátu za sebou neprohrály ani v jednom utkání a jejích vítězná série se natáhla už na 38 zápasů.

„Jsem hrozně šťastná, nedá se to ani vylíčit. Máme velice silný tým a nikdy se nevzdáváme. Máme v týmu hodně dobrých střelkyň, které umějí dát gól, když potřebujeme,“ řekla švédská útočnice Moa Gustafssonová, autorka dvou branek. „Budeme slavit celou noc,“ dodala hráčka Mory.

Díky finálové návštěvě 4250 diváků překonalo letošní MS s celkovým počtem 44.513 diváků rekord v návštěvnosti. Ten od roku 2013 patřil šampionátu v Brně a Ostravě s 43.806 příznivci.

Švýcarky, které se dostaly do finále poprvé od roku 2009, navázaly v úvodu na své galapředstavení z konce sobotního semifinále proti české reprezentaci. V něm otočily stav 1:6 a vyhrály 7:6 po prodloužení. Po 72 sekundách hry zakončila rychlou kombinaci do odkryté branky Scheideggerová.

Stav otočila góly ve 13. a 23. minutě Gustafssonová. Před polovinou zápasu pomohla Heiniové při šanci Joelssonové tyč a stihla balónek zachytit před brankovou čarou, což si sudí ověřili u videa.

Švýcarky se dočkaly vyrovnání při power play díky trefě Rüttimannové, která si připsala 48. gól v 36. utkání na mistrovství světa a v čele historického pořadí unikla Dánce Cecilii Di Nardové.

V nastavení ale po přihrávce kapitánky Anny Wijkové rozhodla Hultgrenová. Osmadvacetiletá Wijková, která už s předstihem oznámila konec kariéry po této sezoně, se rozloučila šestou zlatou medailí. Tolik jich má spolu s ní jen Isabell Krantzová.

Wijková navíc ovládla s 24 body ze šesti zápasů produktivitu turnaje. S 20 asistencemi vytvořila nový rekord na jednom šampionátu. Rekordmankou je i s 88 body za 23 branek a 65 asistencí z 36 duelů.

Finále:
Švýcarsko - Švédsko 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Scheideggerová (Spichigerová), 60. Rüttimannová (Zwinggiová) - 13. Gustafssonová (Wijková), 23. Gustafssonová (Tschöpová), 62. Hultgrenová (Wijková). Rozhodčí: Kirjonen, Sirkka (oba Fin.). Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 4250 (vyprodáno).

O 3. místo:
ČR - Finsko 4:5 v prodl. (0:1, 3:0, 1:3 - 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Krupnová (Jiráková), 24. Ratajová (Jiráková), 34. Martináková (Koníčková), 60. Beránková (Řepková) - 19. O. Kauppiová (V. Kauppiová), 42. O. Kauppiová, 43. V. Kauppiová (O. Kauppiová), 53. Hämäläinenová, 63. V. Kauppiová (Kippiläová). Rozhodčí: Crivelli, Rampoldi (oba Švýc.). Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváci: 3819.

Sestava ČR: Christianová - Jiráková, Beránková, Kotzurová, Šupáková, Paloncyová, Koníčková - Urbánková, Krupnová, Ratajová - A. Bočanová, Řepková, Plášková - Martináková, Kapcová, Mlejnková. Trenéři: Sascha Rhyner a Jakub Robenek.

O 5. místo:
Polsko - Slovensko 8:4 (1:2, 3:1, 4:1)
Branky: 2. a 47. Z. Krzywaková, 47. a 58. Timeková-Dziadkowiecová, 32. a 53. Buczeková, 31. J. Krzywaková z tr. střílení, 36. Szelzchenová - 13. a 27. Ferenčíková, 6. P. Hudáková, 55. Klapitová.

O 7. místo:
Lotyšsko - Německo 3:4 (2:1, 1:3, 0:0)
Branky: 4. Ametereová, 4. Gaugereová, 30. Matisoneová - 22. a 23. Baumgartenová, 15. Bestová, 25. Jensenová.

Konečné pořadí:
1. Švédsko, 2. Švýcarsko, 3. Finsko, 4. ČR, 5. Polsko, 6. Slovensko, 7. Lotyšsko, 8. Německo, 9. Norsko, 10. Dánsko, 11. Austrálie, 12. Singapur, 13. Japonsko, 14. Estonsko, 15. Thajsko, 16. USA.

Švédské florbalistky vyhrály posedmé za sebou a celkově podeváté v historii MS. Ve finále v Neuchatelu zdolaly domácí Švýcarsko 3:2 v prodloužení.

0

Mistrovství světa ve florbale 2022

Program a výsledky Skupiny Česká nominace

Mistrovství světa ve florbale 2022 proběhne ve dnech 5. - 13. listopadu ve Švýcarsku. Letošní šampionát je čtrnáctý v historii, triumf nakonec obhajují Švédové.