EURO začalo remízovou smrští, Ricardinho vstřelil SUPERgól rabonou

Autor: Adam Lacek
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Ve Slovinsku se rozjel evropský šampionát. Po dlouhých 19 letech a osmi účastech v řadě na něm chybí česká reprezentace. V prvních čtyřech zápasech se zrodily hned tři remízy, z toho dvě hodně překvapivé. Zaváhali největší favorité na titul, Rusové si rozdělili body s Poláky 1:1 a obhájci ze Španělska zachraňovali remízu proti nováčkům na ME z Francie až v samém závěru. Jedinou výhru si připsali Portugalci, jejichž zápas okrášlil hvězdný Ricardinho fantastickým gólem.

O největší překvapení úvodu šampionátu se postarali Francouzi. Nováčci na velkých světových turnajích remizovali s obhájci a sedminásobnými mistry Evropy ze Španělska 4:4. Daleko nebylo ani od senzační výhry, Bebe vyrovnával až v 38. minutě.

Překvapení přinesl i výsledek ve skupině B, ve které vicemistři Evropy z posledních tří šampionátů Rusové ztratili s Poláky. Na Čiškalovu branku z 36. minuty odpověděli Poláci v heroickém závěru, pouhých devět vteřin před koncem srovnal Michal Kubik.

O nejhezčí moment úvodu turnaje se postaral Portugalec Ricardinho. Pětinásobný nejlepší hráč světa vstřelil v utkání proti Rumunsku fantastický gól po krásné individuální akci, kdy se nejdříve otočil kolem protihráče a následně místo normální střely zvolil zakončení za nohou, tzv. rabonou.

VIDEO | Ricardinhův SUPERgól „rabonou“

Úterní a středeční výsledky futsalového ME:

Skupina A:
Slovinsko – Srbsko 2:2 (4. Fetić, 15. Vrhovec – 18. Ramić, 40. Tomić)

Skupina B:
Rusko – Polsko 1:1 (36. Čiškala – 40. Kubik)

Skupina C:
Portugalsko – Rumunsko 4:1 (4. Cary, 19. Cecilio, 36. Ricardinho, 37. Coelho – 34. Stoica)

Skupina D:
Španělsko – Francie 4:4 (11. Adolfo, 20. vlastní Aigoun, 27. Solano, 38. Bebe – 9. Mohammed, 17. Alla, 21. Mouhoudine, 27. vlastní Ortiz)