16. prosince 2023 • 08:50

Neumann z Belmonda skončil u repre: Je čas, abych předal zkušenosti jinde

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
9
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Zlato? Věřím tomu. Z týmu cítím flow, říká Jandač. Nominace? Štěstí přeje připraveným
SESTŘIH: Česko - Švédsko 7:3. Nároďák se porve o zlato, finále po 14 letech!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér Tomáš Neumann se po 18 letech rozhodl skončit u české futsalové reprezentace. Poslední zápas odkoučuje ve středu v Plzni proti Slovinsku na závěr nepovedené kvalifikace o postup na mistrovství světa. Informoval o tom web futsal.cz.Češi nezvládli elitní fázi kvalifikace o šampionát v příštím roce a v konkurenci Španělska, Itálie a Slovinska obsadí poslední místo. V dosavadních pěti utkáních získali pouze jeden bod. Naposledy v pátek utrpěli debakl 1:7 ve Španělsku.

„Kvalifikací, kdy bychom nepostoupili a takzvaně se pod vámi houpe židle, bylo několik. Hráli jsme několikrát poslední zápasy. Věděli jsme, že když to nedopadne, tak to skončí. Ale tahle kvalifikace na to neměla vliv. Myslím, že nastal čas, abych své zkušenosti předával jinde,“ řekl Neumann v nahrávce pro média.

Během vydařeného angažmá dovedl reprezentaci třikrát na mistrovství světa a pětkrát na evropský šampionát. V roce 2010 na ME v Maďarsku získal s týmem bronzové medaile. Přestože konkrétní plány po konci u českého mužstva neprozradil, naznačil, že zůstane u futsalu.

„Já vůbec netuším, teď si chci hlavně odpočinout. Pak uvidíme, co se bude dít. Asi by byla škoda, abych nepředal dvacetileté zkušenosti, které jsem nasbíral u nás, ale i po celém světě. Bylo by hezké, kdybychom se dál zúčastňovali velkých turnajů a hráli o medaile,“ uvedl třiapadesátiletý kouč.

Nahradit by ho mohl plzeňský trenér Marek Kopecký. „Má zkušenosti nejen z profesionálního týmu, ale i mezinárodní zkušenosti. Myslím si, že to bude můj vhodný nástupce a přeju mu samozřejmě hodně štěstí,“ podotkl Neumann.

Duel se Slovinskem bude jeho 247. na lavičce reprezentačního A-týmu. „Slovinci porazili Itálii a hrajou o postup. Bude to velice těžké utkání. Chci dát už šanci mladým, nastupující generaci. Samozřejmě se připravíme tak, abychom zápas zvládli a vyhráli. Loučit prohrou se nechci,“ prohlásil Neumann.

Ve středu za reprezentaci naposledy nastoupí dlouholetý kapitán Lukáš Rešetár. „Byl u všech úspěchů české futsalové reprezentace, to samozřejmě neberu v potaz, co dokázal v lize. Začali jsme spolu, končíme spolu. Je to symbolické,“ řekl Neumann.

Neumann na sebe nedávno upozornil i mimo futsal. Člen výkonného výboru Fotbalové asociace ČR byl před listopadovým závěrečným zápasem kvalifikace o Euro 2024 po boku trojice reprezentantů v olomouckém nočním klubu. Hráči Vladimír Coufal, Jakub Brabec a Jan Kuchta museli kvůli návštěvě diskotéky před duelem s Moldavskem opustit mužstvo.

Neumann se v prohlášení pro média tehdy obhajoval tím, že byl v podniku s dcerou a reprezentanty sám nabádal k odchodu na hotel. Odmítl, že by hráče doprovázel. Výkonný výbor následně vyzval futsalového trenéra, aby zvážil důsledky své přítomnosti v klubu. Neumann ale na prosincovém jednání uvedl, že nevidí důvod ke své rezignaci. Podle stanov ho může odvolat jedině valná hromada.

Vstoupit do diskuse
9
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud