TOP VIDEA
Sestřih finále LM: Real Madrid - Liverpool 3:1. Rozhodly minely brankáře Kariuse Sestřih finále LM: Real Madrid - Liverpool 3:1. Rozhodly minely brankáře Kariuse
Bohemians - Sparta: Na hřiště jde Lafata! Posledních 10 minut velkého kanonýra Bohemians - Sparta: Na hřiště jde Lafata! Posledních 10 minut velkého kanonýra
VŠECHNA VIDEA ZDE
PŘÍMO Z VARAŽDÍNU | Hrr na ně! Čtvrtý velký zápas čeká na EURO v Chorvatsku české házenkáře. Možná ten úplně největší, nejprestižnější. Dnes večer (od 18.15 hodin) si na rozjezd čtvrtfinálové skupiny posvítí na Německo, obhájce titulu z roku 2016 a druhý celek skupiny C. „Mají strašně houževnaté hráče. Je to pro mě zatím na turnaji spící obr. Jakmile to jednou dostanou do takového laufu, jako jsme se dostali my, můžou jít hodně daleko,“ řekl kouč Daniel Kubeš, jenž bundesligu dlouho hrál a dnes v tamní druhé nejvyšší soutěži trénuje TV Emsdetten.


Národní tým je připravený pokračovat v úchvatné jízdě a zaskočit dalšího giganta. „Dostali jsme se dál a nebylo to žádnou náhodou, ale kvalitní hrou,“ zdůraznila spojka Jan Landa, extraligový objev z Lovosic. „Spousta lidí nám drží palce, gratuluje. Myslím, že z toho mají všichni doopravdy radost,“ mínil Kubeš.

Bundesliga je házenkářská NHL. A Češi v ní bývali váženými hosty. Ano, minulý čas je na místě. „Dnes hrají kluci bohužel jen druhou bundesligu,“ posteskne si manažer Karel Nocar.

Bergisher, Elbeflorenc, Balingen, to jsou adresy aktuálních českých reprezentantů. Dřív se mezi elitou prosazovali brankář Galia a spojky Horák se Zdráhalou. O trenérech nemluvě. Jan Filip i Daniel Kubeš oblékali dresy špičkových německých klubů a Kubeš v zemi pracuje dál jako trenér. „Musíme si uvědomit, že soupeři mají hráče v top světových klubech. My to hrajeme s klukama ze Zubří, z Lovosic, z Dukly, ze švýcarského klubu, který skoro spadnul,“ podotkl obranář Jan Landa. „Individuální kvalita bude vždycky na straně protivníka. Ale jde o to, jak to zvládneme jako tým,“ vystihl.

Mužstvo vnímá, že se házená stala v těchto dnech v jejich domovině sportem číslo jedna. Aspoň na prchavou chvíli. „Je to neskutečný,“ kroutí hlavou nadšený Landa. „Lidi, kteří ještě před týdnem nevěděli, co je házená, sedí u televizí v dresech a posílají mi fotky, jak mi fandí. Gratulují mi kluci, kteří se mi třeba několik let neozvali. Je fantastické, co že pokračujeme to, co v prosinci nastartovaly holky na mistrovství světa. Jsem rád, že se v tom pokračuje a o házené se dvě měsíce v kuse mluví. To je pro náš sport nejdůležitější faktor. Snad se to konečně rozhoupe směrem dopředu,“ přeje si civilním povoláním bankéř.

Když si laik vezme složení čtvrtfinálové fáze, dere se mu neodbytně na mysl, že Čechy nečekají tak slovutní sokové jako v základní skupině. Místo Dánska, Španělska a Maďarska jsou tady Německo, Makedonie, Slovinsko. To je přece hodně hratelné, ne? „Na papíře to vypadá snazší,“ souhlasí Kubeš. Ale…

„Procházeli jsme si zápasy z té druhé skupiny a možná proběhly ještě ve větší intenzitě než v naší. Je tam taky obrovská kvalita. Samozřejmě, že byste od nás rádi slyšeli nějaké ambice, ale ode mě je neuslyšíte,“ usmál se kouč.

Dánové se proti české obraně těžko prosazovali
Dánové se proti české obraně těžko prosazovali

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze