Německo - Česko 22:19. Házenkáři bojovali o senzaci, s obhájci padli

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Čeští házenkáři přes padesát minut drželi krok s obhájci evropského titulu Němci, nakonec ale třetí senzační výhru na EURO nepřidali. Na úvod čtvrtfinálové skupiny padli 19:22 a na kontě jim zůstávají dva body. Češi s obrovským favoritem většinu zápasu vedli a bojovali ze všech sil, v závěru jim ale odešla střelba a dvanáctiminutový brankový výpadek rozhodl. Z šestičlenné nadstavbové skupiny postupují do semifinále dva celky.

Čeští házenkáři tak nenavázali na senzační výhry ze základní skupiny proti Dánsku a Maďarsku. V úterý reprezentanti změří síly s Makedonií a ve středu se Slovinskem.

Čeští házenkáři prošli ze základní skupiny evropského šampionátu poprvé od roku 2010, kdy obsadili osmé místo. Jejich maximem na Euru je šestá příčka z roku 1996.

V úvodním utkání čtvrtfinálové skupiny ve Varaždínu se hrála defenzivněji laděná házená. V české brance začal Mrkva, který na rozdíl od předchozích dvou duelů dostal přednost před Galiou.

Daniel Kubeš nervózně sleduje časomíru v zápase s Německem na mistrovství Evropy

Nejlepší střelec Německa na turnaji Gensheimer po čtvrthodině poslal svůj tým do vedení 7:5, ale outsider odpověděl a šňůrou tří gólů rychle otočil stav. Němcům se nevedlo v útoku a přes osm minut neskórovali.

Český tým mohl litovat, že několikrát nevyužil šanci k navýšení vedení. Smůlu měl především Horák, který chvíli poté, co brankář Mrkva dal gól přes celé hřiště, trefil dalekonosným pokusem v podobné situaci břevno.

Obhájci titulu po přestávce díky dvěma přesilovkám srovnali, ale český celek opět odskočil. Číp skvěle zasáhl v obraně a z křídla poslal svůj tým do vedení 13:11.

Jenže reprezentanti stejně jako v první půli několikrát promarnili možnost soupeři ještě více odskočit a Němci třemi góly i díky další přesilovce otočili ve 42. minutě stav na 15:14.

Čechy v ofenzivě držel Číp. Nejdříve srovnal a za chvíli po Mrkvově zákroku z následné akce z křídla znovu zařídil dvoubrankové vedení 18:16.

To ale byla na 12 minut poslední česká trefa. Bronzoví medailisté z olympijských her v Riu de Janeiro po sedmičce brzy opět srovnali a pak překlopili vývoj na svou stranu. Zdráhala mohl pět minut před koncem ještě srovnat, ale střídající brankář Wolff mu chytil sedmičku. Češi si proti gólmanovi, který v průběhu druhé půle nahradil Heinevettera, nevěděli rady a Němci od stavu 16:18 šňůrou šesti gólů rozhodli.

Německo - ČR 22:19 (9:10)
Sestava a branky ČR: Mrkva 1, Galia - Číp 6, Zdráhala 4/2, Kašpárek 4, Horák 3, Bečvář 1, Hrstka, Stehlík, Petrovský, Mubenzem, Kasal, Zeman, Landa, Kotrč, Sviták.
Nejvíce branek Německa: Fath 8, Gensheimer 3/1. Rozhodčí: Gubica, Miloševič (oba Chorv.). Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/2. Vyloučení: 3:4.

Slovinsko - Dánsko 28:31 (14:16)

Rozpis zápasů a tabulky nadstavbových skupin najdete ZDE »