Kvjat a jeho zkrat. Po kolizi s Vettelem ho stáj poslala k Toro Rosso | iSport.cz
Ivo Pospíšil
5. května 2016 • 10:47

Kvjat a jeho zkrat. Po kolizi s Vettelem ho stáj poslala k Toro Rosso

Incident mezi Sebastianem Vettelem a Daniilem Kvyjatem
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tak dlouho se do Sebastiana Vettela naráží, až se o místo přijde. Dva incidenty s bývalým pilotem Red Bullu, který pro tým dříve vyhrál čtyři tituly, stály toho dosavadního závodníka rakouské stáje místo a přeřazení do Tora Rossa. „Bude tam dál sbírat zkušenosti,“ řekl šéf Christian Horner na adresu Daniila Kvjata, jehož už do GP Španělska nahradí Max Verstappen. Takhle zuří rudý býk.Zatímco po nehodě v Číně se Sebastianu Vettelovi smál do očí a jeho výtky odpálil větou: „To je závodění chlape,“ po domácí GP Ruska ho už smích přešel. Mlčel, omlouval se, a když ho konzultant Red Bullu Helmut Marko fénoval jako Alex Ferguson Davida Beckhama, ani nedutal a doufal, že z toho jakž takž vyvázne. Nevyvázl.

„Daniil Kvjat je s okamžitou platností přeřazen do Tora Rossa a jeho místo v Red Bullu zaujme Max Verstappen,“ oznámil tým ve čtvrtek ráno.

Na vině je hlavně incident z Ruska, kdy to od něj schytal… opět Vettel. Tentokrát do něj narazil hned dvakrát, až ho podruhé rovnou sestřelil z tratě. „Čur…“, láteřil Vettel a i Niki Lauda nechápal: „Být Vettelem, asi bych ho zabil.“

VIDEO: Nehoda Kvjata a Vettela v Soči

Kvjat pak dobře věděl, co se dělo. „Neměl jsem čas zareagovat. Je mi to samozřejmě líto, ale stalo se. Byl to asi můj nejhorší start kariéry a všem se omlouvám,“ kál se ruský pilot.

To ho ale nezachránilo. Dostal desetivteřinovou penalizaci, tři trestné body a hlavně kartáč od vedení. „Musíme si vážně promluvit,“ prohlásil i po závodě Marko a věc následovala jako podle předlohy Černých baronů. Co udělat s důstojníkem, který neplní svou roli? Přeřadit ho.  

„Dany bude dál pokračovat ve vývoji v Toro Rosso. Je to tým s rodinným přístupem a dá mu šanci ukázat potenciál,“ vzkázal šéf Red Bullu Christian Horner.

Ono totiž dvakrát torpédovat muže, který sice nyní jezdí ve Ferrari, ale pro Red Bull vyhrál čtyři mistrovské tituly, není v Red Bullu to ideální. A rudý býk se proto rozzuřil. Kvjatovo místo tak zaujme talentovaný Max Verstappen, a to už do GP Španělska příští týden.

„Je to velký talent a jsme rádi, že mu budeme moci dát v Red Bullu šanci,“ dodal Horner.

Zato ruského mladíka čeká tvrdý pád…

 
Články odjinud


Články odjinud