Ricciardo zuřil! Triumf v Monaku mu vzali mechanici, naštval ho Hamilton | iSport.cz
Jakub Dvořák
29. května 2016 • 17:45

Ricciardo zuřil! Triumf v Monaku mu vzali mechanici, naštval ho Hamilton

TOP VIDEA
České Budějovice - Baník: Smola zužitkoval sólo a pojistil vedení Ostravy! 2:0 pro hosty
Pardubice - Plzeň: Vondrka pláchl hostující obraně a zamířil nad lapačku Frodla, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vyhrál kvalifikaci, závod měl rozjetý na vítězství, přesto musel pilot Red Bullu Daniel Ricciardo po Velké ceně Monaka sklopit hlavu a smířit se s „jenom“ druhým místem. O triumf ho připravila fatální chyba mechaniků v boxech. Mimochodem už druhý závod v řadě. Hamiltona v čele už nepředjel, pouze na něho zběsile mávl rukou. „Upřímně nechci se o tom vůbec bavit. Dva víkendy po sobě jsem takhle dopadl. To mě s*re. Moc to bolí,“ řekl naštvaný Ricciardo po závodu.Na letošní Velkou cenu Monaka nebude australský pilot formule 1 Daniel Ricciardo vzpomínat v dobrém. V sobotu za sebou nechal všechny favority a vybojoval si pole position pro nedělní závod. Ten byl odstartován kvůli dešti za zpomalovacím vozem a naplno se jelo až od osmého kola. Australský pilot si však vybudoval slušný náskok a držel si průběžné první místo.

O to přišel až při jedné ze zastávek v boxech. Výměna pneumatik trvala týmovým mechanikům Red Bullu příliš dlouho a obrovská chyba týmu připravila Ricciarda o sladký triumf v legendárním závodu.

Prvního Hamiltona stačil Ricciardo ještě dohnat a snažil se ho předjet, ale Brit prokázal své zkušenosti a pohotově zareagoval. Při výjezdu ze šikany, kde ztratil hned několik vteřin, se Ricciardo dostal k přímému ohrožení, ale pilot stáje Mercedes mu při předjížděcím manévru zablokoval prostor u bariéry a první místo uhlídal. Nepomohlo ani následné vyšetřování vedením závodu. Ricciardo pouze zběsile mávl na svého soupeře rukou.

VIDEO: Hamilton Ricciarda zavřel, ten se zlobil

Zklamání australského pilota bylo na konci obrovské. Tým se mu sice v rádiovém spojení hluboce omlouval, ale to Ricciarda nezajímalo. „Nechte si to, neexistuje nic, co byste mohli říct, abyste to napravili,“ odsekl svému týmu.

Není se čemu divit. Bylo to totiž už podruhé během dvou závodů, kdy rakouská stáj chybovala. „Upřímně nechci se o tom vůbec bavit. Dva víkendy po sobě jsem takhle dopadl. To mě s*re. Moc to bolí,“ řekl bezprostředně poté, co dokončil závod.

Jak však k takové fatální chybě mohlo u týmu Red Bullu dojít? To nechápal ani samotný jezdec.„Nevolal jsem do boxů já, ale tým mě. Takže měli být připraveni,“ kroutil hlavou naštvaný pilot.

Šéf Red Bullu Helmut Marko s Ricciardem soucítil. „Darovali jsme vítězství Mercedesu,“ řekl pro televizní stanici Sky Sports. „Může za to velké nedorozumění a špatná komunikace. Budeme zjišťovat, jak k tomu mohlo dojít, ale určitě to bylo lidské selhání. Je mi to líto. Jediné, co můžeme pro Daniela udělat, je omluvit se mu,“ dodal Marko.

Vítěz VC Monaka Lewis Hamilton s trofejí
Vítěz VC Monaka Lewis Hamilton s trofejí

 
Články odjinud


Články odjinud