Přijde změna? Brazilská Grand Prix F1 se zřejmě ze Sao Paula přesune do Ria | iSport.cz
25. června 2019 • 12:12

Přijde změna? Brazilská Grand Prix F1 se zřejmě ze Sao Paula přesune do Ria

Autor: ČTK
Zůstane formule 1 v Sao Paulu?
TOP VIDEA
RUDEJ FANDA: Víte, co je sešívaná tipovačka? A Kozák má Kukův syndrom RUDEJ FANDA: Víte, co je sešívaná tipovačka? A Kozák má Kukův syndrom
Čermák litoval spálené šance: Měl jsem to dát víc po zemi Čermák litoval spálené šance: Měl jsem to dát víc po zemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velká cena Brazílie formule 1 by se od roku 2021 měla konat v Riu de Janeiro místo Sao Paula, jehož organizátorům vyprší smlouva. Brazilský prezident Jair Bolsonaro uvedl, že tato "výměna" je velmi blízko. Hostitelské město olympijských her 2016 však momentálně nemá závodní okruh."Šance, že Rio de Janeiro bude za dva roky hostit Grand Prix F1, je 99 procent," uvedl Bolsonaro na tiskové konferenci, na níž byli také guvernér Wilson Witzel a šéf seriálu Chase Carey. "Neztratíme formuli 1. Sao Paulu skončí smlouva příští rok a je rozhodnuto, že se závod vrátí do Ria," dodal Bolsonaro. Carey však takové nadšení nesdílel, podle něj se o všem zatím pouze jedná.

Piloti F1 naposledy závodili v Riu v roce 1988, pak se vrátili na nový okruh v Interlagosu. Podle brazilského prezidenta by se nová závodní trať mohla stihnout vybudovat během sedmi měsíců. Dřívější okruh Jacarepaguá byl v Riu zbourán v roce 2012 kvůli výstavbě sportovišť pro olympijské hry.

 
Články odjinud


Články odjinud