Šest titulů, šest příběhů: jak se Hamilton přiblížil Schumacherovi | iSport.cz
4. listopadu 2019 • 15:00

Šest titulů, šest příběhů: jak se Hamilton přiblížil Schumacherovi

Vstoupit do diskuse
0
 • Lewis Hamilton v roce 2019 Lewis Hamilton v roce 2019FOTO: ČTK

  Co titul, to příběh. A že ty zážitky Lewise Hamiltona již hromadí. Šestým titulem v kariéře se osamostatnil v pozici druhého nejlepšího závodníka F1 všech dob a jen jeden triumf ho již dělí od legendárního Michaela Schumachera. Připomeňte si všechny jeho úspěchy.

 • 2008 – Drama v Brazílii (McLaren)

  Lewis Hamilton v roce 2008

  Počet výher: 5
  Počet pódií: 10
  Počet bodů: 98
  Náskok v čele: +1 bod před Felipe Massou (Ferrari)

  Svůj první titul získal stejně, jak jej o rok předtím prohrál, o jediný bod. V závěrečné Velké ceně Brazílie předjel Tima Glocka v poslední zatáčce posledního kola a bral páté místo, které mu zajistilo titul před domácím vítězem závodu Felipem Massou. Hamilton, který v sezoně vyhrál pět závodů, se stal nejmladším světovým šampionem v historii (o dva roky později ho překonal Vettel)

 • 2014 – První v Mercedesu (Mercedes)

  Lewis Hamilton v roce 2014

  Počet výher: 11
  Počet pódií: 16
  Počet bodů: 384
  Náskok v čele: + 67 bodů před Nikem Rosbergem (Mercedes)

  V sezoně vyhrál 11 závodů, o titul bojoval s týmovým kolegou Nikem Rosbergem až do závěrečné Velké ceny Abú Zabí, kterou vyhrál. V konečném účtování měl o 67 bodů víc než Rosberg, což se dá považovat za jistý náskok do dvou závodů, ale v tomto roce se poprvé a naposledy udělovaly v posledním závodě dvojité body (a Hamilton jich uzmul hned 50).

 • 2015 – Opět před Rosbergem (Mercedes)

  Lewis Hamilton v roce 2015

  Počet výher: 10
  Počet pódií: 17
  Počet bodů: 381
  Náskok v čele: +59 bodů před Nikem Rosbergem (Mercedes)

  Větší klid v závěru. Vyhrál 10 Velkých cen a titul si zajistil už tři závody před koncem. Získal o 59 bodů víc než druhý Rosberg. Poprvé však mezi nimi, kamarády z dětství a motokár, začalo i pnutí spojené s bitvou o titul, které později vygradovalo v otevřený konflikt na trati.

 • 2017 – Král je zpět (Mercedes)

  Lewis Hamilton v roce 2017

  Počet výher: 9
  Počet pódií: 13
  Počet bodů: 363
  Náskok v čele: +46 bodů před Sebastianem Vettelem (Ferrari)

  Už bez Nika Rosberga, který po zisku titulu v roce 2016 ukončil kariéru. Ještě před letní přestávkou vedl šampionát Sebastian Vettel z Ferrari, pak ale Hamilton nasadil k trháku a vyhrál pět závodů ze šesti. I když mu poslední Velká cena Mexika nevyšla podle představ, titul slavil s předstihem dvou závodů.

 • 2018 – Díky za ty chyby, Sebe (Mercedes)

  Lewis Hamilton v roce 2018

  Počet výher: 11
  Počet pódií: 17
  Počet bodů: 408
  Náskok v čele: + 88 bodů před Sebastianem Vettelem (Ferrari)

  Tady byl Sebastian Vettel blízko. V první půli sezony si držel vedení, jenže pak havaroval v GP Německa, kde si do té doby jel pro jisté vítězství a to byl bod obratu, ze kterého se nesebral. Z následných 11 závodů vyhrál Hamilton hned osm a své soky z Ferrari zdeptal.

 • 2019 – Pošesté a zase jistě (Mercedes)

  Lewis Hamilton v roce 2019

  Počet výher: 10
  Počet pódií: 16
  Počet bodů: 381
  Náskok v čele: +67 bodů před Valtteri Bottasem (Mercedes)

  V úvodu se zdálo, že by mohl potrápit týmový kolega Valtteri Bottas. V polovině sezony se zase zvedlo Ferrari, v němž se však rozhádali Sebastian Vettel s Charlesem Leclerkem. A Hamilton tak konstantními výkony znovu doletěl k titulu. Šestému v kariéře a už je jeden titul od Michaela Schumachera. „Dostihne ho a i předstihne,“ věří bývalý šampion Jenson Button.

  * do konce sezony zbývají dva závody

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud