13. května 2022 • 10:45

Pilot F1 Vettel řeší dilema: Opravdu je nutné cestovat a ničit životní prostředí?

Autor: ČTK, krm
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Jágr má vlastní bankovku. Na proces výroby šel osobně dohlédnout
„Smutný příběh Bohemka“: Její pozici určuje rozpočet, říká Klusáček. Proč hájí Haška?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel přiznal, že kvůli negativním dopadům na životní prostředí občas pochybuje o své práci pilota formule 1. Čtyřiatřicetiletý německý jezdec to uvedl v rozhovoru pro BBC.Vettel reagoval na otázku, jestli je pokrytec, když propaguje ochranu životního prostředí a současně je součástí motoristického sportu, který navíc cestuje po celém světě. „Je to tak, je to tak. A klidně se smějte,“ řekl pilot stáje Aston Martin.

„Je to otázka, kterou si sám sobě často kladu a odpověď je, že rozhodně nejsem svatoušek,“ dodal. „Ptám se, jestli je opravdu nutné cestovat po světě a ničit životní prostředí,“ přidal.

„Ale nemůžu ovlivnit všechno, jen některé věci,“ přidal Vettel, který minulý týden na Velkou cenu Miami přijel v tričku s nápisem: Miami 2060 - první Velká cena pod vodou - zasáhněte, nebo si zaplavete.

Kromě ekologie je Vettel také velkým zastáncem obnovitelných zdrojů i lidských práv. „Vždycky jde něco zlepšit. Třeba nemusím letět letadlem někam, kam dojedu autem,“ prohlásil.

Připomněl také, že formule 1 už delší dobu pracuje na tom, aby nejpozději v roce 2030 byla uhlíkově neutrální. Od roku 2025 by měly být všechny závody pořádány podle zásad udržitelnosti a pomoci by měly i nové motory zavedené rok nato.

Vstoupit do diskuse
2
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud