Zástupci týmů F1 schválili úsporná opatření | iSport.cz
8. ledna 2009 • 21:17

Zástupci týmů F1 schválili úsporná opatření

Autor: ČTK
Šéf FIA Max Mosley (68)
TOP VIDEA
VIDEOGRAFIKA: Body v hokeji od roku 1936. Sparta nevládla vždy, pozor na týmy s jedním titulem VIDEOGRAFIKA: Body v hokeji od roku 1936. Sparta nevládla vždy, pozor na týmy s jedním titulem
Vítkovice - Liberec: Hattrick! Hudáček přidal další gól hostů, 1:7 Vítkovice - Liberec: Hattrick! Hudáček přidal další gól hostů, 1:7
VŠECHNA VIDEA ZDE

Představitelé týmů formule jedna ve čtvrtek na zasedání v Londýně formálně odsouhlasili úsporná opatření, která vstoupí v platnost již od letošní sezony.Změny, mezi nimiž je například zrušení testovacích jízd v průběhu roku nebo prodloužení životnosti motorů, už avizovala Mezinárodní automobilová federace FIA minulý měsíc.

Šéf FIA Max Mosley navíc chce, aby nezůstalo jen u těchto změn, ale aby se týmy zamyslely například i nad zavedením platových stropů. "Máme tu šampionát závislý na dobré vůli automobilových výrobců a několik nezávislých týmů, které bezmezně závisí na štědrosti jejich miliardářských majitelů," stojí v Mosleyho dopise určenému všem týmům.

"Za těchto podmínek je bláznivé si myslet, že to takto může pokračovat," varoval před důsledky globální krize. Podle něj by nezávislý tým měl fungovat jen s mírným přispěním sponzorů.

V takovém případě může svět formule jedna přivábit další týmy, které by zaplnily mezery po těch, které se ze seriálu MS odhlásily.

"V případě zavedení platových stropů bychom nastavili férovější systém. Z jistého pohledu je využívání většího množství peněz stejně neférové jako použití většího motoru. Měli bychom to dále probrat se zástupci týmů," dodal Mosley.

Témata:  sport, motorismus, f1
 
Články odjinud


Články odjinud