Simoncelliho pohřbili v rodném městě: S Markem se loučilo 10 tisíc lidí | iSport.cz
27. října 2011 • 17:05

Simoncelliho pohřbili v rodném městě: S Markem se loučilo 10 tisíc lidí

Autor: iSport.cz, ČTK, qp
Vstoupit do diskuse
4
TOP VIDEA
Bohemians - Mladá Boleslav: Jindřišek znovu probouzí Ďolíček skvělým trestňákem, 2:1!
INSIDER: Baroše mi připomíná Hložek. Hancko? Chovancovi rozumím
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO - S italským motocyklistou Markem Simoncellim, který zahynul po nehodě při nedělní Velké ceně Malajsie, se na dnešní pohřeb v jeho rodném městě Coriano přišlo rozloučit několik tisíc fanoušků.Paolo a Rossella Simoncelliovi, otec a matka tragicky zesnulého Marka.
Paolo a Rossella Simoncelliovi, otec a matka tragicky zesnulého Marka.

Obřad sledovali na velkých obrazovkách před kostelem Santa Maria Assunta, kam byli vpuštěni jen příbuzní čtyřiadvacetiletého závodníka a pozvaní hosté.

Mezi nimi nechyběli zástupci stáje Honda Gresini, za kterou Simoncelli jezdil, devítinásobný mistr světa Valentino Rossi a jezdci Jorge Lorenzo, Loris Capirossi či bývalý motocyklista Sete Gibernau.

Podle agentury SID zhruba deset tisíc fanoušků sledovalo televizní přenos na obrazovkách na nedalekém okruhu v Misanu. Příznivci tam také mohli podepsat petici, aby byla trať na Simoncelliho památku přejmenována.

Fanoušci se mohli s italským jezdcem rozloučit už o den dřív, kdy byla otevřená rakev s jeho ostatky vystavena v corianském divadle.

Stejně jako dnes i ve středu u ní stály dva motocykly - jedním Simoncelli vyhrál v roce 2008 mistrovství světa v kubatuře do 250 ccm, na druhém jezdil v probíhající sezoně ve třídě MotoGP.

Simoncelli zemřel na následky zranění po pádu ve druhém kole nedělního závodu, po němž vletěl přímo pod kola Američana Colina Edwardse a krajana Rossiho, kteří neměli šanci se mu vyhnout. Utrpěl těžká zranění hlavy, krku a hrudníku.

Vstoupit do diskuse
4

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud