Salač nejrychlejší na tréninku Moto3 ve Francii! Mokrá trať zapříčinila 17 pádů

Autor: ČTK, ros
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
SESTŘIH: Brighton - Manchester City 0:4. Titul je blíž, zářil Foden

Filip Salač byl nejrychlejším jezdcem úvodního tréninkového dne kategorie Moto3 před motocyklovou Velkou cenou Francie. V Le Mans pilot týmu Rivacold Snipers zajel nejrychlejší čas v odpoledních jízdách. Největší konkurent Romano Fenati z Itálie s ním prohrál o 39 tisícin.

Salač se solidně prosadil i v prvním tréninku, který se jel na mokré trati a pořadatelé během něj napočítali 17 pádů. Český talent zajel čtvrtý čas s více než půlsekundovou ztrátou na prvního Brita Johna McPheeho. Odpoledne jezdci už za příznivějších podmínek zrychlili zhruba o 11 sekund na kolo. Třetí muž průběžného pořadí McPhee tentokrát zaostal za Salačem o 525 tisícin a před sobotním posledním tréninkem mu patří v kombinaci časů třetí místo.

Český motocyklový závodník Filip Salač na brněnské Grand Prix

Salač v dosavadních devíti závodech v sezoně jen třikrát bodoval a nejlépe skončil osmý v zahajovací Velké ceně Kataru ještě před koronavirovou pauzou. Šampionát nejslabší třídy vede Japonec Ai Ogura, který je po úvodních trénincích sedmý.