Kopecký byl v rallye na Ukrajině třetí, vyhrál Hänninen

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Jan Kopecký z továrního týmu Škoda Motorsport obsadil třetí místo v Jalta rallye, čtvrtém dílu série IRC. Soutěž na Ukrajině vyhrál Kopeckého týmový kolega Juho Hänninen z Finska.

Loňský vítěz série Hännninen, který se ale chce letos soustředit spíše na soutěže mistrovství světa, zvítězil s náskokem 11,7 sekundy před Francouzem Bryanem Bouffierem na peugeotu.

Kopecký na neznámých tratích na Jaltě vyhrál tři z dnešních šesti rychlostních zkoušek a za Hänninenem zaostal 38,7 sekundy.

"Dnes to byl hezký souboj. Včera jsme byli mimo trať a měli nějaké problémy, takže jsme šťastní, že jsme na této pozici," citoval Kopeckého server autosport.cz.

Série pokračuje pátým dílem za tři týdny v Belgii.

Jalta rallye, čtvrtý díl seriálu Intercontinental rallye challenge: 1. Hänninen, Markkula (Fin./Škoda Fabia) 2:54:14,0, 2. Bouffier, Panseri (Fr./Peugeot 207) -11,7, 3. Kopecký, Starý (ČR/Škoda Fabia) -38,7, 4. Mikkelsen, Flöene (Nor./Škoda Fabia) -57,3, 5. Wilks, Pugh (Brit./Peugeot 207) -4:00,4, 6. Neuville, Gilsoul (Belg./Peugeot 207) -5:01,5.