30. května 2016 • 09:28

Páté místo a spokojenost. Nebyla žádná krize, chválil Štajf v Krumlově

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Čupr vs. Tvrdík: těžké váhy o derby i Krejčím. Jak chtějí měnit český fotbal?
Satoranský o svém přínosu. Už dekádu klíčový hráč, dodal Balvín
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rallye Český Krumlov 2016 se ukázala pravým opakem nešťastné Šumavy. Posádka týmu Klokočka Škoda Czech National Team postupným a zlepšujícím se výkonem vybojovala páté místo absolutně. Za dvěma vozy továrního týmu Škoda Motorsport, které získaly dvojité vítězství, tak dovezla svou Fabii R5 na cílovou rampu jako třetí vůz stejné značky.„Na Rallye Český Krumlov jsme si krásně zazávodili a mnohým ukázali, že se už nyní s námi musí počítat mezi netovární špičkou české soutěžní scény,“ komentoval na cílové rampě průběh 44. ročníku Rallye Český Krumlov Vojtěch Štajf. Páté místo v absolutním pořadí za tovární dvojicí Škoda Motorsport a zkušenou dvojicí pilotů speciálů R5 Jakešem a Odložilíkem dává tomuto optimistickému tvrzení reálný základ.

Úvod krumlovské soutěže přitom nebyl pro posádku Štajf-Rajnoha vůbec pozitivní, hned na startu divácké speciálky na výstavišti v Českých Budějovicích spadla elektronika do nouzového režimu a první rychlostní zkoušku Fabia R5 nejela na plný výkon.

Patnáctiminutový servis ale stačil k vyřešení problému a další rychlostní testy znamenaly obrat k lepšímu tak, aby na konci první etapy brala posádka Štajf – Rajnoha body za 8. místo absolutně s vyhlídkou zlepšení v etapě sobotní.

„Příroda nám to hodně zkomplikovala, v první rundě jsme bojovali s přívalovými dešti a neměli jsme úplně ideálně obuto, v jedné odbočce na jedničku nás bláto otočilo proti zídce a museli jsme couvat, navíc nám při tom dvakrát zhasl motor. Vládne však spokojenost, při samotné jízdě nebyla žádná krize,komentoval první den na jihu Čech Vojtěch Štajf.

S předsevzetím posunout se pořadím alespoň o jedno místo vpřed a udolat Martina Vlčka na silné Fabii WRC vstoupila posádka zeleno-šedé Fabie R5 do druhé etapy. Po zrušené zkoušce Malonty, kde po večerním krupobití byla trať pro závodění téměř nesjízdná, se tak o výsledcích rozhodovalo na testech Svince, Rožmberk, Lipno a divácky atraktivní speciálce na výstavišti České Budějovice.

Tam se Štajf s Rajnohou blýskli čtvrtým časem jen 0,3 s za celkovým vítězem Janem Kopeckým z továrního týmu! O překvapivý posun na páté místo absolutně se pak ve finiši postarala diskvalifikace Jana Dohnala na Focusu WRC.

„S výsledkem jsme nad očekávání spokojeni. Chtěli jsme hlavně dojet a po prvním dni tiše doufali v kontakt s českou špičkou na vozech R5. Celkové páté místo ukázalo, že jsem si s vozem už slušně porozuměl a proti Šumavě se i zrychlil,“ dodal ve finiši šťastný a emocemi nabitý Štajf.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud