Skvělý Kopecký ovládl v Německu WRC2, třetí triumf letos získal Tänak | iSport.cz
19. srpna 2018 • 13:42

Skvělý Kopecký ovládl v Německu WRC2, třetí triumf letos získal Tänak

Estonský jezdec Ott Tänak na trati Německé rallye
Volá pan Křetínský. Podívejte se na Vrbovu scénku po výhře Plzně Volá pan Křetínský. Podívejte se na Vrbovu scénku po výhře Plzně
DVOJROZHOVOR Rosický a Koller o MS. Co řekli o Hronkovi? Přiveze český tým medaili? DVOJROZHOVOR Rosický a Koller o MS. Co řekli o Hronkovi? Přiveze český tým medaili?

Estonský jezdec Ott Tänak obhájil vítězství v Německé rallye a oslavil třetí triumf v této sezoně mistrovství světa. Pilot Toyoty uhájil v závěrečné třetí etapě první místo před dotírajícím Belgičanem Thierrym Neuvillem, vedoucí muž šampionátu zaostal na druhém místě o 39,2 sekundy. Vítězství v kategorii WRC2 vybojoval Jan Kopecký, celkově byl devátý.

Tänak v Sársku navázal na triumf v předchozí rallye ve Finsku. Neuville dnes útočil, ztrátu ale dokázal jen mírně snížit. Třetí za lídrem týmu Hyundai dojel další jezdec Toyoty Esapekka Lappi z Finska, za Tänakem zaostal už o minutu.

Na čtvrté místo se propracoval úřadující mistr světa Sébastien Ogier, kterého v sobotu srazil z boje o čelo defekt. Francouzský pilot Fordu dnes dvakrát vyhrál a jednou byl druhý, k posunu pořadím mu pomohly i výpadky soupeřů v první erzetě. Po sobotě druhý Španěl Dani Sordo vyletěl z trati do vinice a s poničeným autem musel odstoupit, třetí Jari-Matti Latvala z Finska skončil kvůli poruše toyoty.

Kopecký zvítězil v nižší kategorii navzdory defektu v sobotní deváté rychlostní zkoušce, po níž se z prvního místa propadl až na deváté. Postupně ale stahoval ztrátu a po druhém z dnešních tří testů se dostal znovu do čela. "Musím říct, že tohle byl opravdu skvělý víkend. Nevzdali jsme se a nakonec se to vyplatilo," řekl pilot Škody Fabia R5.

V průběžném pořadí mistrovství světa zvýšil Neuville po devátém závodě sezony náskok v čele před Ogierem na 23 bodů. Třetí Tänak ztrácí 36 bodů.

Německá rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:
1. Tänak, Järveoja (Est./Toyota Yaris) 3:03:36,9, 2. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -39,2, 3. Lappi, Ferm (Fin./Toyota Yaris) -1:00,9, 4. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) -1:34,5, 5. Suninen, Markkula (Fin./Ford Fiesta) -2:02,9, 6. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Hyundai i20) -2:13,8, ...9. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia) -13:12,8.

Průběžné pořadí MS (po 9 z 13 soutěží): 1. Neuville 172, 2. Ogier 149, 3. Tänak 136, 4. Lappi 88, 5. Mikkelsen 65, 6. Sordo (Šp./Hyundai i20) 60, ...16. Kopecký 11.

Pořadí týmů: 1. Hyundai 254, 2. Toyota 241, 3. M-Sport Ford 224, 4. Citroën 159.

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko. Favority skupiny A jsou Kanada, USA a Finsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby