31. března 2014 • 05:00

Schumi boj o život prohrává. Tělo to nevydrží, podlehne infekci, varuje lékař

Autor: pan
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Kroměříž proti Slavii trhla rekord a potvrdila vzestup. Vzory? Klubový šéf zmiňuje i ligový klub
Vítejte v malé NHL. Čeští junioři Zielinski a Glas ukázali podmínky v kanadském Monctonu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nevzdává se! Michael Schumacher bojuje v nemocnici v Grenoblu již více než tři měsíce o život. Zprávy o jeho zdravotním stavu jsou však jen minimální, a to je dle odborníků špatná zpráva. Michael Schumacher podle řady z nich svůj boj o život prohrává."Připravte se na nejhorší". Touto větou varuje fanoušky legendárního pilota bývalý hlavní lékař formule 1 Gary Hartstein. A ve svých děsivých předpovědích pokračuje.

"Čím déle bude Michael udržován v umělém spánku, tím hůře pro něj. Jeho stav se bude  zhoršovat," říká americký lékař, který strávil po boku sedminásobného mistra světa několik let.

"Obdivuji jeho fanoušky. Je to neuvěřitelné, jak za něj bojují, nosí trička a čepice s jeho jménem, věří, že bude v pořádku," píše na svém blogu osmapadesátiletý Hartstein.

Michael je podle Corinny ideální partner. Pokud by se vzdala naděje na jeho uzdravení, považovala by to za zradu...
Michael je podle Corinny ideální partner. Pokud by se vzdala naděje na jeho uzdravení, považovala by to za zradu...

Podlehne infekci, varuje lékař

Schumacher už přišel za čtvrt roku v kómatu o 25% své tělesné hmotnosti, výrazným způsobem mu ubyla především svalová hmota.

"To naštěstí není tak hrozné, je to logický následek dlouhodobého umělého spánku, ale nemá to na jeho zdravotní stav vážnější vliv," říká doktor.

"Hlavním indikátorem poškození orgánů je, že Michael je stále na dýchacích přístrojích. To ukazuje na vážné problémy. A znovu říkám. Čím déle zůstane Michael v umělém spánku, tím více se bude jeho zdravotní stav zhoršovat," pokračuje.

Podle odborníků může pětačtyřicetiletý Schumacher zůstat v tomto stavu řadu měsíců, možná i let. Vše záleží na lékařské péči a na funkci základních životních orgánů.

 "Faktem je, že tito pacienti nakonec umírají na celou řadu infekcí, mezi ty nejčastější paří záněty močových cest. Tělo to prostě nevydrží," uzavírá lékař smutnou předpověď.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud