7. dubna 2014 • 17:03

Velký zlom! Schumacher vnímá hlasy a reaguje očima, říká jeho přítel

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Reprezentace znovu bez Kalvacha. Na jeho místo máme dalších pět, řekl Šilhavý
Chorý vs. Sörensen? To byla hnusárna. A proč chce Trpišovský předělat Zafeirise?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přesně 100 dní od nehody Michaela Schumachera na lyžích přichází zatím nejvíc pozitivní zprávy! Po třech měsících v kómatu začíná nejúspěšnější jezdec formule 1 reagovat na hlasy a navazovat oční kontakt.Víkendové informace médií, které následovaly po vyjádření manažerky sedminásobného mistra světa formule 1 Sabine Kehmové z minulého týdne, nepřímo potvrdil další bývalý pilot Jean Alesi, jenž patří k rodinným přátelům a Schumachera v nemocnici od jeho nehody na lyžích často navštěvuje.

"Zpočátku Michael reagoval jen na bolest, například na píchnutí špendlíkem. To ale mohla být nevědomá reakce těla," řekl Alesi magazínu Speed Week. "Během mé poslední návštěvy jsem si uvědomil, že se něco začíná měnit k lepšímu," dodal Francouz.

Podle Alesiho je změna vidět i na Schumacherově rodině, která prý má z vývoje situace velkou radost a působí o něco uvolněněji. "Je to úžasné, přestože cesta zpět do života je stále velice dlouhá," řekl.

Manažerka německé legendy minulý týden oznámila, že Schumacher vykazuje známky vědomí a probouzení. "Všichni stojíme při něm během jeho dlouhého a těžkého boje, a společně s celým týmem v nemocnici stále věříme," uvedla Kehmová.

Pětačtyřicetiletý Schumacher upadl 29. prosince při lyžování v neupravené části sjezdovky v Méribelu a hlavou se udeřil o kámen. Podstoupil dvě operace mozku a od té doby je v kómatu. S jeho probouzením lékaři pozvolna začali 30. ledna.

Vítězná gesta předváděl Michael Schumacher během svojí kariéry mnohokrát
Vítězná gesta předváděl Michael Schumacher během svojí kariéry mnohokrát

Články odjinud


Články odjinud