20. listopadu 2014 • 08:13

Schumacher je na vozíku a nemůže mluvit, prozradil ochrnutý pilot

Autor:
TOP VIDEA
Příbram - Sparta: Rezek se nádherně trefil z přímého kopu a srovnává na 1:1! Příbram - Sparta: Rezek se nádherně trefil z přímého kopu a srovnává na 1:1!
Hemský usiluje o návrat do profi hokeje. Podívejte se na jeho trénink Hemský usiluje o návrat do profi hokeje. Podívejte se na jeho trénink
VŠECHNA VIDEA ZDE

Michael Schumacher je upoután na invalidní vozík a nemůže mluvit, má také problémy s pamětí, prozradil bývalý pilot formule 1 Philippe Streiff, který je sám po nehodě ochrnutý. Schumacher se zotavuje z následků vážného úrazu hlavy po pádu na lyžích vloni před Silvestrem ve francouzských Alpách.„Daří se mu lépe, ale je to relativní,“ uvedl Streiff, který je na vozíku od nehody v roce 1989, ve francouzském rádiu. „Je to hodně těžké. Nemůže mluvit. Jako já je paralyzovaný na vozíku. Má problémy s pamětí a s mluvením,“ prohlásil blízky přítel Schumacherovy rodiny.

Oficiální informace o stavu sedminásobného šampiona formule 1 prakticky neexistují, jeho rodina se omezuje na občasná konstatování, že dělá pokroky, ale je to běh na dlouhou trať.

Schumacherova manažerka Sabine Kehmová ke Streiffovým vyjádřením pouze sdělila, že je to „jeho názor“ a ona to nebude komentovat. „Nebyl s námi v kontaktu,“ dodala ještě.

Schumacher si vloni 29. prosince při pádu na lyžích vážně poranil mozek, dlouho bojoval o život a byl v komatu. Z umělého spánku ho začali probouzet na konci ledna, začátkem dubna se mu poprvé začalo vracet vědomí. V září pak byl propuštěn do domácího ošetřování, jeho žena Corinna mu v domě u Ženevského jezera nechala zbudovat speciální nemocniční a rehabilitační jednotku.

Čeká Corinnu s Michaelem ještě šťastná budoucnost? Jeho manželka věří, že ano
Čeká Corinnu s Michaelem ještě šťastná budoucnost? Jeho manželka věří, že ano

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze