Květoslav Šimek
11. července 2016 • 10:55

Na motorce vylétl z trati! Přírodní okruh se stal talentovanému mladíkovi (†22) osudným

TOP VIDEA
Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs? Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs?
Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Teprve dvaadvacetiletý mladík Olin Hanák nepřežil smrtelnou havárii na přírodním okruhu Františka Bartoše v Ostravě-Radvanicích. Hanák po výjezdu ze zatáčky nezvládl Hondu 600, vylétl v lesním úseku z trati a doktoři už jej nezachránili. Podobně děsivou nehodu měl Hanák už před dvěma lety na Těrlickém okruhu. Tehdy zázrakem přežil, lékaři jej z kritického stavu dostali.„Z dosud zjištěných informací vyplývá, že 22letý řidič motocyklu zn. Honda zřejmě nezvládl řízení motocyklu, nepřizpůsobil rychlost jízdy a po projetí levotočivé zatáčky měl uvést motocykl do smyku, načež došlo k jeho pádu a vyjetí mimo komunikaci do příkopu a ochranných sítí a drobných keřů," informovala Gabriela Holčáková, tisková policejní mluvčí.

V průběhu posledních dvou let je to druhá smrtelná nehoda na okruhu Františka Bartoše. Před dvěma lety nepřežil hromadnou havárii sedmadvacetiletý rakouský závodník Peter Benderle. Další čtyři jezdci – Zdeněk Sedlák, Martin Sedlák, Marek Zima a Roman Skoupý tehdy vyvázli z hromadného karambolu hned v prvním kole kategorie do 600 ccm se zraněním.

Mladý motocyklista Olin Hanák (†22) o víkendu podlehl smrtelné havárii na přírodním okruhu Františka Bartoše v Ostravě-Radvanicích
Mladý motocyklista Olin Hanák (†22) o víkendu podlehl smrtelné havárii na přírodním okruhu Františka Bartoše v Ostravě-Radvanicích

Olin Hanák jel v Ostravě-Radvanicích ve stejné kategorii. Na přírodních okruzích patřil k nejmladším, nicméně zkušeností měl dost. Na motorce závodil od dvanácti, první závod na přírodním okruhu absolvoval už ve čtrnácti letech na svém "domácím" Kyjovském okruhu v roce 2008. Vyhrával závody doma i v Německu.

V kategorii Supersport 600 začal Olin Hanák závodit před pěti lety, objížděl mezinárodní akce. Staroval například v německém Frohburgu, severoirském Cookstownu nebo na známé Ulster Grand Prix. Neodradila jej ani děsivá havárie z roku 2014.

Na Těrlickém okruhu tehdy Hanák vylétl z trati, lékaři mu mnoho šancí nedávali. Měl zdevastované plíce, zlomené hrudní obratle, poraněnou hlavu. Z těžkých zranění se dostal a k závodům se vrátil. Nedělní havárie už byla fatální.

"Byl jsem u obou jeho velkých havárií a měl jsem radost, že se z té první dostal bez následků a vrátil se k závodění," psal jeden z diváků v diskuzi na webu motorkari.cz. "Byl to nesporný talent. Ale dneska se holt jeho anděl strážný unavil. Když jsem v jednu chvíli slyšel z místa havárie potlesk, věřil jsem, že to nakonec dobře dopadlo... Ale bohužel."

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze