Lackovi se dařilo i druhý den, na Hungaroringu znovu dojel na bedně

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Úřadující mistr Evropy v závodech tahačů Adam Lacko se i v druhém dnu závodů v Budapešti prosadil na stupně vítězů. Na Hungaroringu skončil třetí a čtvrtý, navázal na vítěznou sobotní jízdu a v průběžném pořadí ME se posunul na čtvrté místo.

"Na startu po mně šel Kiss, naštěstí guma tentokrát vydržela, tak jsem mohl pokračovat," komentoval Lacko s úsměvem začátek úvodního nedělního závodu. "V závěru jsem dojel Ryana (Smithe), který pak začal dělat chyby, ale už nezbývalo moc času," dodal v tiskové zprávě.

Smith ho nakonec porazil o půl sekundy, vyhrál německý lídr šampionátu Jochen Hahn. Závěrečnou jízdu ovládl jeho krajan Rene Reinert, Lacko v ní tentokrát na třetí místo útočil marně.

"Kisse jsem měl několik kol už na předním nárazníku, ale v domácím prostředí se nechtěl jen tak vzdát a udržel to. Auto fungovalo, takže nakonec spokojenost. Akorát jsme čekali, že bodově dopadne tento víkend o trochu lépe," uvedl Lacko.

Výsledky:

Třetí jízda: 1. Hahn (Něm./Iveco) 26:01,470, 2. Smith (Brit./MAN) -1,635, 3. Lacko (ČR/Buggyra) -2,173.

Čtvrtá jízda: 1. Reinert 26:09,425, 2. Lenz (oba Něm./MAN) -0,674, 3. Kiss (Maď./Mercedes) -1,492, 4. Lacko -1,941.

Průběžné pořadí ME: 1. Hahn 95, 2. Halmová (Něm./Iveco) 64, 3. Kiss 64, 4. Lacko 58.