Martin Tomaides
15. července 2018 • 19:14

Hahn na Slovensku válel, opět dojel před Lackem. Jako mistr se ještě necítím, řekl

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Priske: Jsme nejlepší. Kuchta je v ráži, měl by jet na EURO
SESTŘIH: Česko - Velká Británie 4:1. Při Nečasově debutu se dvakrát trefil Sedlák
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO ZE SLOVENSKA | Úřadující mistr Evropy tahačů Adam Lacko dojel v nedělních závodech na Slovakiaringu na druhém a pátém místě, tedy v obou případech lépe, než ve dvou sobotních bitvách. Nicméně pokaždé se před ním zvládl umístit také zatím nejlepší muž sezony Jochen Hahn a obhajoba titulu se vzdaluje. Potřeba k ní bude i slušná porce štěstí.V sobotu se Lacko divil, že si dokázal vyjet pole position. Jeho truck se musel oproti loňskému závodu značně přenastavit a sám pilot necítil, že by forma pro závod byla optimální. Jenže v neděli se dalo o jeho slovech značně polemizovat, protože první místo na startu si zkušený závodník vyjel znovu.

Úvodní zatáčku tentokrát zvládl, ale tu poslední v prvním kole už ne, a to ho stálo závod. „Adam tam udělal malou chybku, lehce tu zatáčku probrzdil, a já toho jen dokázal využít," vysvětlil současný bodový lídr šampionátu Jochen Hahn.

Lacka si pak držel v klidu za sebou až do úplného závěru, kde český pilot na svého největšího soupeře znovu začal útočit. „Máme auto takhle nastavené, nežene tolik od začátku, ale na konci jsme zase rychlejší," upozornil.

Hahn ale není žádný nováček a velké drama nedopustil. „Neměl jsem strach, věděl jsem, jak rychle musím jet, abych vyhrál," vysvětlil.

Lacko znovu až za Hahnem

Druhý závod český jezdec odstartoval ze sedmé pozice, ale výš než na páté místo se vyšplhat nedokázal. Předjel ho navíc také nadupaný Hahn, který tak Lacka porazil ve všech víkendových závodech a navýšil svůj náskok ze 42 bodů na 57.

Šampionát teď čeká letní pauza, další závod je na programu až na začátku září v Mostě. Tam se Lacko požene dle svých slov spokojený, hlídá si teď hlavně soupeře za svými zády. „Na první místo už asi nemáme šanci. Teoreticky samozřejmě ano, ale je to spíš pohádka," smiřuje se vládnoucí šampion.

S Hahnem se sice na Slovakiaringu statečně pral, ale Němec měl tentokrát nad Buggyrou navrch a chválil si před sezonou postavený truck, který považuje za jeden z nejlepších, se kterým poslední roky závodil. Postavení v tabulce to více než potvrzuje. „Štěstí při něm ale také nemusí stát pořád. Něco se může stát a bude to jinak," nevzdává se naděje Lacko.

A něco podobného vzkazuje i sám Hahn. „Necítím se ještě jako mistr Evropy. Tedy ano, jako čtyřnásobný, ale ne jako vítěz z letošní sezony," dodal s úsměvem.

Výsledky:

1. závod: 1. Hahn (Něm./Iveco), 2. Lacko (ČR/Buggyra) - 0,443, 3. Halmová (Něm./Iveco) - 7,060 ... 11. Vojtíšek (ČR/MAN) - 46,573.

2. závod: 1. Kiss (Maď./Mercedes), 2. Lenz (Něm./MAN) - 3,916, 3. Kursim (Něm./Iveco) - 4,302, ... 5.Lacko (ČR/Buggyra) - 5,333, 13. Vojtíšek (ČR/MAN) - 32.207.

Pořadí šampionátu:

1. Hahn (Něm./Iveco) - 188 bodů
2. Lacko (ČR/Buggyra) - 131
3. Kiss (Maď./Mercedes) - 121
2. Albacete (Špa./MAN) - 112
5. Halmová (Něm./Iveco) - 107.

Lackův speciál se připravuje do akce
Lackův speciál se připravuje do akce

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud