Lacko vybojoval v Le Mans jubilejní vítězství, dohání druhého Albaceteho | iSport.cz
29. září 2019 • 19:30

Lacko vybojoval v Le Mans jubilejní vítězství, dohání druhého Albaceteho

Autor: ČTK
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Bartošák trénoval děti. Já v mládí málem skončil, usmíval se SE SIMONOU: Bartošák trénoval děti. Já v mládí málem skončil, usmíval se
Nové Město ožívá běžkami: Podívejte se do cíle i zákulisí závodů SP v Česku Nové Město ožívá běžkami: Podívejte se do cíle i zákulisí závodů SP v Česku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Adam Lacko vyhrál třetí jízdu na okruhu v Le Mans a vybojoval pro stáj Buggyra jubilejní 200. vítězství v závodech mistrovství Evropy tahačů. Ve čtvrté jízdě skončil pátý a na průběžně druhého Španěla Antonia Albaceteho ztrácí už jen tři body.O titul vicemistra Evropy bude Lacko bojovat příští víkend v závěrečném podniku sezony ve španělské Jaramě. Evropským šampionem už se v sobotu stal Němec Jochen Hahn.

Třetí jízdu v Le Mans ovládl Lacko stylem start-cíl. "Jsem nadšený. Celý závod se mi podařilo odjet naprosto bez chyb a každé kolo jsem zajížděl dobré časy. Z pohledu diváka to mohl být asi nudný závod, ale musel jsem se soustředit opravdu po celou dobu, abych nikde nezaváhal a nedal ostatním šanci mě dostihnout," uvedl Lacko.

Manko na Albaceteho stáhl i díky tomu, že Španěl dostal po čtvrté jízdě dodatečně pětisekundovou penalizaci za zkrácení trati. "Dostal jsem Antonia před jeho domácím závodem pod tlak. Bude to boj do posledního metru. Jsem odhodlaný do toho dát ve Španělsku vše, snad to vyjde," řekl český jezdec.

Výsledky:

Třetí jízda: 1. Lacko (ČR/Buggyra) 26:54,334, 2. Albacete (Šp./MAN) -5,526, 3. Hahn (Něm./Iveco) -23,949.

Čtvrtá jízda: 1. Lenz (Něm./MAN) 23:30,390, 2. Hahn -10,153, 3. Halmová (Něm./Iveco) -12,767, ...5. Lacko -16,297.

Průběžné pořadí ME: 1. Hahn 318, 2. Albacete 225, 3. Lacko 222.

 
Články odjinud


Články odjinud